Zboží Vám zašleme: dnes

RÁJ PNEU

23 let tradice
zkušenosti

V košíku:   0 ks
Celkem:   0 Kč

Internetová sleva: 1%

Maloobchodní ceny

Aktuality

28.03.17

Jaká je pravda ohledně stárnutí pneumatiky?VÝZKUMY PROKAZUJÍ, ŽE NEEXISTUJÍ ŽÁDNÉ ROZDÍLY VE VÝKONECH NOVĚ VYROBENÝCH PNEUMATIK A PNEUMATIK VYROBENÝCH PŘED 3 LETY*


* Žádné rozdíly ve výkonech: na základě vysokorychlostních testů a testů rozjezdů/zastavování uskutečněných Korejským
úřadem na ochranu spotřebitele a na základě testů valivého odporu uskutečněných německým autoklubem.
* Pokud je pneumatika skladována v doporučených podmínkách.
* Michelin doporučuje, aby byly pneumatiky starší než 10 let od data jejich výroby vyřazeny z provozu.

 

JAKÁ JE PRAVDA OHLEDNĚ STÁRNUTÍ PNEUMATIK?


 

OTÁZKA: Proč Michelin poskytuje tyto informace o stárnutí pneumatik?
ODPOVĚĎ: Protože ohledně stárnutí pneumatik existuje obecné rozšířená mylná představa. Nezapomeňte: nejdůležitějším datem NENÍ to, kdy byla pneumatika vyrobena (DOT), ale kdy byla namontována na vozidlo.

OTÁZKA: Pneumatika významně nestárne, dokud není namontována na vozidlo. Proč?
ODPOVĚĎ: Před montáží je pneumatika nenahuštěná, nezatížená a vystavena minimálním teplotním výkyvům místa uskladnění.

OTÁZKA: Pokud datum výroby není důležité, co JE tedy důležité?
ODPOVĚĎ: Datum, kdy je pneumatika namontována na vozidlo. Během provozu je pneumatika vystavena velkému množství negativních vlivu, nárazům a dalším jízdním podmínkám, které se nevyskytují při jejím skladování. Proto začíná pneumatika po montáži významné stárnout.

OTÁZKA: Existují nějaké studie, které potvrzují, že stárnutí pneumatik je nepodstatné při skladování a začíná se významně projevovat až po montáži?
ODPOVĚĎ: Byly uskutečněné tři studie v Koreji, Německu a Saudské Arábii. Studie v Koreji a Německu prokázaly, že neexistují žádné rozdíly ve výkonech nove vyrobené pneumatiky a pneumatiky skladované po dobu tří let. Studie ze Saudské Arábie ukazuje, že pneumatika užívaná na vozidle po dobu jednoho roku vykazuje stejné známky stárnutí jako pneumatika skladovaná po dobu deseti let.

OTÁZKA: Pneumatiky začínají po montáži na vozidlo stárnout. Jak Michelin doporučuje o ně pečovat?
ODPOVĚĎ: Po montáži vyžadují pneumatiky během svého provozního života speciální péči, která pri skladování není třeba, jako je: kontrola tlaku huštění, správně seřízená geometrie vozidla, kontrola poškození a měření hloubky běhounu.
 

 

Zdroj:

Korejský úřad na ochranu spotřebitele. ADAC, německá motoristická organizace.
Studie Saudské
Arábie uskutečněná univerzitou ve městě Osaka, vydaná v časopisu Rubber Chemistry and Technology.

Leták Michelin Tyres do not expire

 

10.04.17

Continental PremiumContact 6

 

 

Maximální brzdný výkon na mokru při zvýšené životnosti. Přidáním krystalické siliky do směsi se podařilo vyřešit konflikt cílů (bezpečnost vs. životnost) a zachovat maximální brzdný výkon při současném vylepšení ostatních parametrů. Hodnotu A v EU štítku tak doprovází výrazně vyšší kilometrový výkon.

 

 

 

Lepší komfort jízdy, vyšší životnost a tišší provoz. Tužší dezén znamená nižší opotřebení a výborný kilo-metrový výkon. Vylepšený profil kontaktní plochy pneumatiky s podložkou přináší komfortnější jízdu a tišší pro-voz. A to vše při zachování výborné bezpečnosti.

 

 

 

 

 

Maximální kontrola a stabilita v zatáčkách. Asymetrický design drážek absorbuje velké boční síly, a tím pádem zabraňuje vychýlení vozidla z daného směru. To má za následek větší jistotu a stabilitu zejména v zatáčkách.

 

 

 

 

 

 

11.10.16

ContiGarant

    ContiGarant je nejlepší rozšířená záruka, garanční program společnosti Continental, pro majitele osobních, SUV a 4x4 pneumatik značky Continental. V případě neopravitelného poškození pneumatik garantuje, při dodržení stanovených podmínek, vrácení plné nákupní ceny pneumatik spotřebiteli. Vice o ContiGarant zde


27.07.16

Continental WinterContact TS 860

 


Continental WinterContact TS 860Continental WinterContact TS 860 je zimní pneumatika pro osobní kompaktní a středně velké vozy. WinterContact TS 860 nahrazuje svého úspěšného předchůdce ContiWinterContact TS 850, který vyhrál přes 47 srovnávacích testů pořádanými autokluby a spotřebitelskými organizacemi. Pneu TS 860 prošla mnohými vylepšeními, které měly za následek zlepšení některých vlastností.   Při brždění na mokrých, zasněžených a zledovatělých vozovkách je TS 860 lepší o 5% než její předchůdce a  má také o 4% kratší brzdnou dráhu na ledu. Došlo i k vylepšení jízdních vlastností  na sněhu. Vlastnosti jako kilometrový výkon a valivý odpor zůstaly srovnatelné jako u předchůdce TS 850.

Prvky vylepšující vlastnosti WinteContact TS 860

Cool Chili – je sloučenina s vysokým obsahem  siliky, která snižuje brzdnou dráhu na mokré vozovce v důsledku svých speciálních charakteristik a to i za teplot kolem bodu mrazu.

Vysoce flexibilní polymerní matrice – přináší znatelné zlepšení trakčních vlastností na všech zasněžených a zledovatělých vozovkách díky extra záběru.

Liquid Layer Drainage – je odvodňovací drenáž lisovaná v bloku běhounu. Při brždění na ledu se vytváří vodní film pod běhounem a to má za následek snížení kontaktní plochy pneumatiky s vozovkou. Liquid Layer Drainage umožňuje odtok vody pryč rychleji než kdy bylo dříve možné a efektivním způsobem tak sníží brzdnou dráhu na zamrzlých silnicích.Směrový dezén ve tvaru „V“ s technologií SnowCurve a 3D lamelami
– dostatečný počet drážek a lamel zlepšuje záběr na uježděném sněhu a poskytují lepší přilnavost na zasněžených vozovkách.

 

Continental WinterContact TS 860 je všestranná pneumatika, která musí být schopna udržel přilnavost na suchých, mokrých, namrzlých a zasněžených vozovkách. Zimy ve stření Evropě jsou převážně chladné a vlhké. Z deseti deštivých dnů v měsíci v období od října do března s teplotami kolem nuly je zvýšené riziko vzniku náledí a každá čtvrtá nehoda je způsobena kluzkou vozovkou. To je také důvod proč WinterContact TS 860 je zaměřena na dosahování maximální bezpečnosti na zledovatělých površích. 

 

 

 

02.02.16

Geometrie vozidla do 2 minut

Nově nabízíme  kontrolu geometrie s patentovou technologií Quick Check od společnosti Hunter a to ve všech naších pneuservisech K&K PNEU v Ostravě, Šenově na Rudné ulici od Havířova

 

Geometrie vozu | rajpneu.czQuick Check - kontrola geometrie

 

více o geometrií vozidla

18.01.16

Nokian Weatherproof - celoroční pneu

Více než jen čtyři roční období

Bezpečná v zimě, precizní v létě. Revoluční pneumatiky Nokian do každého počasí kombinují spolehlivou jízdní bezpečnost s precizní jízdní stabilitou a jistým ovládáním během jízdy na našich letních pneumatikách.

Produktová řada Nokian Weatherproof nabízí prvotřídní bezpečnost a trvanlivost pro celoroční použití. Všechny velikosti mají symbol vločky (3PMSF), což znamená, že pneumatiky byly oficiálně schváleny pro zimní použití.

    LEPŠÍ NA SNĚHU, EXCELENTNÍ PŘILNAVOST I NA MOKRÝCH VOZOVKÁCH
    TRVALÝ VYSOKÝ VÝKON PO CELÝ ROK
    EXTRÉMNĚ STABILNÍ A KOMFORTNÍ JÍZDNÍ VLASTNOSTIceloroční pneumatiky Nokian - ceny, rozměry a EU štítky

09.12.15

Nevěřte slepě EU štítkům na pneumatikách

Například rozdíl v délce brzdné dráhy pneumatiky s označením 225/50 R17 W činí u pneumatik se štítkem A testovaných magazínem Auto Motor und Sport až 6 metrů! Některé „áčkové“ pneumatiky v testu tohoto magazínu dokonce vůbec neuspěly. Naplňují se tedy předpoklady, že někteří výrobci pneumatik budou hodnocení svých produktů uměle navyšovat tak, aby zvýšili jejich hodnotu v očích zákazníků.


Autoři magazínu Auto Motor und Sport testovali pneumatiky společností Continental, Dunlop, Goodyear, Hankook, Nokian, Uniroyal a Kumho, přičemž nejlepší pneumatikou se štítkem A je podle tohoto magazínu Continental SportContact 5.


Šestimetrový rozdíl na mokré vozovce

Rozdíl v délce brzdné na mokré vozovce (testy probíhaly na automobilu Mercedes Benz třídy C) byl při brždění z rychlosti 80 km/h celých šest metrů! Nejlepších výsledků dosáhla pneumatika Continental SportContact 5, která k zastavení potřebovala 29,1 metrů, zatímco pneumatika Kumho Escta LE Sport KU 39 dokázala zastavit vůz až po 35,3 metrech. Poměrně velký rozdíl byl i mezi prvním a druhým místem, to když potřebovala pneumatika Uniroyal RainSport k zastavení vozu o 2 metry více, než Continental SportContact 5.

Velmi odlišné bylo mezi jednotlivými pneumatikami i v chování na mokré vozovce, kdy vítěz testu udržel kontakt s vozovkou do rychlosti 88,3 km/h, zatímco nejhorší pneumatika v kategorii podlehla aquaplanningu již při rychlosti 75,6 km/h. Pokud jde o další údaj na štítku – hlučnost pneumatiky, i zde jsou patrné velké rozdíly, kdy byly v tomto faktoru nejhorší pneumatiky dvakrát hlučnější, než nejméně hlučná pneumatika (Hankook Ventus V12 evo s hlučností 66 dB)


Závěr testu magazínu Auto Motor und Sport…

Vítězem testu magazínu Auto Motor und Sport je pneumatika Continental SportContact 5, která si jako jediná zasloužila hodnocení „velmi doporučujeme“ dalšími v pořadí jsou pneumatiky Dunlop Sport BluResponse, Hankook Ventus V12 evo a Goodyear EfficientGrip Performance, Uniroyal RainSport 3, Nokian zLine a Pirelli Cinturato P7 Blue, které si shodně zasloužily hodnocení „doporučujeme“. Hodnocení „podmíněně doporučujeme“ pak dosáhla pneumatika – Bridgestone Turanza T001.  V testu pak vůbec neobstála pneumatika Kumho Ecsta LE Sport KU 39, jež dosáhla velmi slabých výsledků na mokré vozovce.


… nevěřte slepě EU štítkům

Nespoléhejte se tedy při koupi pneumatiky pouze na informace uvedené na štítcích, před koupí pneumatiky se zajímejte o výsledky nezávislých testů, případně se poraďte i v pneuservisu nabízejícím pneumatiky od více značek (u takového pneuservisu budete mít větší pravděpodobnost, že Vám objektivně doporučí tu pro Vaše auto nejlepší pneumatiku).

 

zdroj: Continental - http://www.continental-pneumatiky.cz/osobni/tiskovy-servis/tiskove-zpravy/blog-cz/2015-04-27-neverte-slepe-eu-stitkum

20.07.15

HUNTER GSP 9700 - vyvažovačka s přítlačným válcem

Hunter GSP 9700 | rajpneu.cz


Světová jednička vyvažování a diagnostice vibrací kol také v pneuservisu ráj pneu.cz


Hlavní výhody pro zákazníky

 

Diagnostika pneu přítlačným válcem

Řeší problémy s vibracemi kol

Identifikuje boční tah kola/vozidla

Ideální usazení pneu na disk

Závaží uímstěny za paprsky hliníkových disku

Možnost tisku protokolu

 

Vyvažovačka pracuje rychleji a zvyšuje kvalitu vyvážení kol

 

Centrovací systém optimalizuje uchycení disku na vyvažovačce, tak eliminuje odchylku a zajišťuje přesnější vyvážení.

Chrání disk před poškozením

 

Umožňuje umístění jednoho lepeného závaží za paprsek ráfku, místo více závaží za více paprsků nebo mezi paprsky.


Vyvažovačka Hunter s přítlačným válcem - odstranění vibrací kol

 

 

 

Přítlačný válec slouží k simulaci jízdy kola pro silnici, kdy na pneumatiku dokáže působit až 567kg cca ¼ váhy vozu.

 

Výsledkem je zjištění nejtvrdšího místa pneumatiky vůči nejnižšímu bodu na disku.

 

Pneumatika se otočí vůči disku tak, aby spojila tyto dva body. Optimální umístění zajišťuje nejlepší výsledek pro omezení vibrací.1) Vibrace kol 2) Zjištění odchylek na pneu a disku 3) Otočení pneu vůči disku 4) Omezení vibrací kol


Vyvažovačka Hunter s přítlačným válcem – tah auta do stranyPřítlačný válec slouží k simulaci jízdy kola pro silnici, kdy na pneumatiku dokáže působit až 567kg cca ¼ váhy vozu.


Výsledkem je zjištění míra kuželovitosti pneumatiky. Pro snížení či odstranění bočního tahu je zapotřebí změřit všechny čtyři kola vozu. Která se následně optimálně umístí na vozidlo podle naměřených hodnot.

 
Více o vyvažovačce HUNTER GSP 9700 v letáčku

PŘÍLOHY

19.05.15

Nejvyšší kategorie AA pneumatik se štítkem EU je nyní u zimních pneumatik realitou

 

 

jako první na světě představuje zimní pneumatiku, která je díky své přilnavosti za mokra a palivové účinnosti ve třídě A

 

Na podzim roku 2015 českým řidičům SUV první zimní pneumatiku na světě, která dosahuje nejlepší možné třídy A, Nokian WR SUV 3.

Pro řidiče může tento revoluční nový produkt dokonce zkrátit brzdnou dráhu až o 18 m na mokrých silnicích a uspořit palivo až o 0,6 l / 100 km.

Tato ryzí zimní pneumatika pro SUV se výborně hodí pro všestranné použití na různých sportovních užitkových vozidlech, jako je Porsche Cayenne, Audi Q7, BMW X5, Volkswagen
Amarok, Volkswagen Touareg, Mercedes Benz ML, Jeep Grand Cherokee nebo Volvo XC 60.

Obnovená pneumatika Nokian WR SUV 3 čerpá z jedinečných znalostí extrémních podmínek a vrcholného zvládnutí všech forem zimy, které vývojář zimní pneumatiky nasbíral. Pro Nokian WR SUV 3 je k dispozici pryžová směs Nokian Twin Trac SUV s oxidem křemičitým na míru pro náročné použití na SUV a technologie bočnic Nokian Aramid. Zajišťují, že řidiči čelící proměnlivé východoevropské zimě se nyní mohou těšit z nejlepší přilnavosti na sněhu a za mokra v tomto odvětví a palivové účinnosti, stejně jako z přesného řízení v kombinaci s vynikající trvanlivostí. Stejná technologie bude v budoucnu také používána u jiných zimních pneumatik Nokian Tyres.

 

Excelentní jízdní vlastnosti na suchém i rozbředlém sněhu

 

Nokian WR SUV 3 je robustní a výkonná bezhrotová pneumatika, jejíž jízdní vlastnosti zachovávají bezpečnost i v extrémních situacích. Snadno pracuje v náročných a proměnlivých evropských podmínkách, nabízí vynikající jízdní zážitek na každém povrchu.

 - ÚČINNĚ BOJUJE PROTI SMYKU NA BŘEČCE A PROTI AQUAPLANINGU
 - VYNIKAJÍCÍ JÍZDNÍ VLASTNOSTI NA ZASNĚŽENÉM I SUCHÉM POVRCHU
 - EXTRÉMNÍ PŘILNAVOST NA MOKRÉM POVRCHU
 - STABILNÍ JÍZDNÍ POCIT ZA VŠECH PODMÍNEK

 

 

Přilnavost pro mokré silnice a silnice pokryté břečkou


Design vzorku navržený speciálně pro vysoce výkonné vozy SUV nabízí stabilní jízdní pocit a vynikající vlastnosti, co se týče aquaplaningu a smyku na břečce.

 

 

 

Stabilní a řízený pokrok


Podpěrné zvedáky dezénových bloků (Groove Lifts) zajišťují, že jízdní vlastnosti pneumatik na suchých silnicích jsou kontrolované a horizontální.

 

 

 

 

 

Extrémní zimní přilnavost


Sněžné drápy přinesou pneumatice tolik potřebnou zimní přilnavost, přičemž pneumatika pevně drží na měkkém sněhu a měkkém terénu.

 

 

 

 

14.04.15

Michelin X TWEEL TURF/SSL

Zatím v prodeji ve Spojených státech a Kanadě

 

 

PŘÍLOHY

Rezervace termínů

Kalendář Zde se můžete objednat do našich servisů na přesné datum a čas na pneuservisní práce nebo výměnu oleje.

Rychlý kontakt

Šenov
Tel.: +420 604 750 150
E-mail: senov@rajpneu.cz

Ostrava
Tel.: +420 603 580 580
E-mail: ostrava@rajpneu.cz

Provozní doba

Po-Pá, 8:00-17:00
Situační mapka

© 2003-2017 K & K PNEU s.r.o., Jakékoli kopírování,
další publikování nebo šíření obsahu tohoto webu je zakázáno.
       

pro klasické zobrazení klikněte zde .
.

Zboží bylo vloženo do košíku.

Celkem máte v košíku:

ks zboží za
PŘEJÍT K POKLADNĚ POKRAČOVAT V NÁKUPU

Zapomenuté heslo