Zboží Vám zašleme: 20. 5. 2024

ContiGarant - K&K PENU

28 let tradice
zkušenosti

V košíku:   0 ks
Celkem:   0 Kč

Internetová sleva: 1%

Maloobchodní ceny

Archív článků

ContiGarant

ContiGarant je nejlepší rozšířená záruka, je to garanční program společnosti Continental, pro majitele osobních, SUV a 4x4 pneumatik značky Continental.

 

ContiGarat

V případě neopravitelného poškození pneumatik garantuje, při dodržení stanovených podmínek, vrácení plné nákupní ceny pneumatik spotřebiteli.

 

Vztahuje se na osobní, SUV a 4x4 bezdušové pneumatiky značky Continental. V případě neopravitelného poškození vzniklého při běžném provozu, které znemožňuje další používání pneumatiky v provozu, jako jsou např. roztržení bočnice pneu o cizí předmět, poškození o obrubník, průpich většího průměru, proražení pneumatiky atd., uplatněte výhody programu ContiGarant a v jednoduchých krocích získejte zpět peníze za poškozené pneumatiky.

 

Registrace do programu musí být provedena do 30ti dnů od prvního nazutí pneumatik na vozidlo u smluvního partnera pořadatele. Seznam smluvních partnerů je uveden na webových stránkách programu contigarant.cz.

 

Platí na pneumatiky zakoupené a nazuté u vybraných prodejců a servisů při minimální zbytkové hloubce dezénu 4 mm u letních i zimních pneu s registrací do 30-ti dů od nazutí.

 

ContiGarant lze uplatnit po dobu 12 měsíců od data prvního nazutí pneumatiky na vozidlo spotřebitele.

 

Program se vztahuje na zákazníky, kteří nakoupili pneumatiky na základě řádného daňového dokladu a ten na místě řádně uhradili peněžními prostředky v hotovosti nebo bezhotovostní platbou pomocí platební karty.


Continental PremiumContact 6

 

 

Maximální brzdný výkon na mokru při zvýšené životnosti. Přidáním krystalické siliky do směsi se podařilo vyřešit konflikt cílů (bezpečnost vs. životnost) a zachovat maximální brzdný výkon při současném vylepšení ostatních parametrů. Hodnotu A v EU štítku tak doprovází výrazně vyšší kilometrový výkon.

 

 

 

Lepší komfort jízdy, vyšší životnost a tišší provoz. Tužší dezén znamená nižší opotřebení a výborný kilo-metrový výkon. Vylepšený profil kontaktní plochy pneumatiky s podložkou přináší komfortnější jízdu a tišší pro-voz. A to vše při zachování výborné bezpečnosti.

 

 

 

 

 

Maximální kontrola a stabilita v zatáčkách. Asymetrický design drážek absorbuje velké boční síly, a tím pádem zabraňuje vychýlení vozidla z daného směru. To má za následek větší jistotu a stabilitu zejména v zatáčkách.

 

 

 

 

 

 

Continental WinterContact TS 860

 


Continental WinterContact TS 860Continental WinterContact TS 860 je zimní pneumatika pro osobní kompaktní a středně velké vozy. WinterContact TS 860 nahrazuje svého úspěšného předchůdce ContiWinterContact TS 850, který vyhrál přes 47 srovnávacích testů pořádanými autokluby a spotřebitelskými organizacemi. Pneu TS 860 prošla mnohými vylepšeními, které měly za následek zlepšení některých vlastností.   Při brždění na mokrých, zasněžených a zledovatělých vozovkách je TS 860 lepší o 5% než její předchůdce a  má také o 4% kratší brzdnou dráhu na ledu. Došlo i k vylepšení jízdních vlastností  na sněhu. Vlastnosti jako kilometrový výkon a valivý odpor zůstaly srovnatelné jako u předchůdce TS 850.

Prvky vylepšující vlastnosti WinteContact TS 860

Cool Chili – je sloučenina s vysokým obsahem  siliky, která snižuje brzdnou dráhu na mokré vozovce v důsledku svých speciálních charakteristik a to i za teplot kolem bodu mrazu.

Vysoce flexibilní polymerní matrice – přináší znatelné zlepšení trakčních vlastností na všech zasněžených a zledovatělých vozovkách díky extra záběru.

Liquid Layer Drainage – je odvodňovací drenáž lisovaná v bloku běhounu. Při brždění na ledu se vytváří vodní film pod běhounem a to má za následek snížení kontaktní plochy pneumatiky s vozovkou. Liquid Layer Drainage umožňuje odtok vody pryč rychleji než kdy bylo dříve možné a efektivním způsobem tak sníží brzdnou dráhu na zamrzlých silnicích.Směrový dezén ve tvaru „V“ s technologií SnowCurve a 3D lamelami
– dostatečný počet drážek a lamel zlepšuje záběr na uježděném sněhu a poskytují lepší přilnavost na zasněžených vozovkách.

 

Continental WinterContact TS 860 je všestranná pneumatika, která musí být schopna udržel přilnavost na suchých, mokrých, namrzlých a zasněžených vozovkách. Zimy ve stření Evropě jsou převážně chladné a vlhké. Z deseti deštivých dnů v měsíci v období od října do března s teplotami kolem nuly je zvýšené riziko vzniku náledí a každá čtvrtá nehoda je způsobena kluzkou vozovkou. To je také důvod proč WinterContact TS 860 je zaměřena na dosahování maximální bezpečnosti na zledovatělých površích. 

 

 

 

Geometrie vozidla do 2 minut

Nově nabízíme  kontrolu geometrie s patentovou technologií Quick Check od společnosti Hunter a to ve všech naších pneuservisech K&K PNEU v Ostravě, Šenově na Rudné ulici od Havířova

 

Geometrie vozu | rajpneu.czQuick Check - kontrola geometrie

 

více o geometrií vozidla

Fandí plný stadion!

Přijďte fandit havířovským hokejistům v sobotu 6. 2. 2016 od 17:00 hodin do hokejové K&K PNEU Arény v Havířově na utkání s pražskou Slávií! Fanoušci jsou šestým hráčem na ledě, tak neváhejte a určitě přijďte svůj AZET podpořit!

Doprovodný program začíná už v 15:30 hod. ve FAN ZÓNĚ v prostorách před stadionem, kde mimo jiných zajímavých akcí vystoupí skupina NEBE!
Nudit se určitě nebudete!

Na stadionu nezažijete jen napínavý hokej - představí se vám finalistky soutěže Miss Reneta 2016, uslyšíte bubeníky a zažijete ohňovou a laserovou show!

Pojďte společně naplnit stadion a zažijte hokej jinak!

Převzato z PODA.cz

Nokian Weatherproof - celoroční pneu

Více než jen čtyři roční období

Bezpečná v zimě, precizní v létě. Revoluční pneumatiky Nokian do každého počasí kombinují spolehlivou jízdní bezpečnost s precizní jízdní stabilitou a jistým ovládáním během jízdy na našich letních pneumatikách.

Produktová řada Nokian Weatherproof nabízí prvotřídní bezpečnost a trvanlivost pro celoroční použití. Všechny velikosti mají symbol vločky (3PMSF), což znamená, že pneumatiky byly oficiálně schváleny pro zimní použití.

    LEPŠÍ NA SNĚHU, EXCELENTNÍ PŘILNAVOST I NA MOKRÝCH VOZOVKÁCH
    TRVALÝ VYSOKÝ VÝKON PO CELÝ ROK
    EXTRÉMNĚ STABILNÍ A KOMFORTNÍ JÍZDNÍ VLASTNOSTIceloroční pneumatiky Nokian - ceny, rozměry a EU štítky

Nevěřte slepě EU štítkům na pneumatikách

Například rozdíl v délce brzdné dráhy pneumatiky s označením 225/50 R17 W činí u pneumatik se štítkem A testovaných magazínem Auto Motor und Sport až 6 metrů! Některé „áčkové“ pneumatiky v testu tohoto magazínu dokonce vůbec neuspěly. Naplňují se tedy předpoklady, že někteří výrobci pneumatik budou hodnocení svých produktů uměle navyšovat tak, aby zvýšili jejich hodnotu v očích zákazníků.


Autoři magazínu Auto Motor und Sport testovali pneumatiky společností Continental, Dunlop, Goodyear, Hankook, Nokian, Uniroyal a Kumho, přičemž nejlepší pneumatikou se štítkem A je podle tohoto magazínu Continental SportContact 5.


Šestimetrový rozdíl na mokré vozovce

Rozdíl v délce brzdné na mokré vozovce (testy probíhaly na automobilu Mercedes Benz třídy C) byl při brždění z rychlosti 80 km/h celých šest metrů! Nejlepších výsledků dosáhla pneumatika Continental SportContact 5, která k zastavení potřebovala 29,1 metrů, zatímco pneumatika Kumho Escta LE Sport KU 39 dokázala zastavit vůz až po 35,3 metrech. Poměrně velký rozdíl byl i mezi prvním a druhým místem, to když potřebovala pneumatika Uniroyal RainSport k zastavení vozu o 2 metry více, než Continental SportContact 5.

Velmi odlišné bylo mezi jednotlivými pneumatikami i v chování na mokré vozovce, kdy vítěz testu udržel kontakt s vozovkou do rychlosti 88,3 km/h, zatímco nejhorší pneumatika v kategorii podlehla aquaplanningu již při rychlosti 75,6 km/h. Pokud jde o další údaj na štítku – hlučnost pneumatiky, i zde jsou patrné velké rozdíly, kdy byly v tomto faktoru nejhorší pneumatiky dvakrát hlučnější, než nejméně hlučná pneumatika (Hankook Ventus V12 evo s hlučností 66 dB)


Závěr testu magazínu Auto Motor und Sport…

Vítězem testu magazínu Auto Motor und Sport je pneumatika Continental SportContact 5, která si jako jediná zasloužila hodnocení „velmi doporučujeme“ dalšími v pořadí jsou pneumatiky Dunlop Sport BluResponse, Hankook Ventus V12 evo a Goodyear EfficientGrip Performance, Uniroyal RainSport 3, Nokian zLine a Pirelli Cinturato P7 Blue, které si shodně zasloužily hodnocení „doporučujeme“. Hodnocení „podmíněně doporučujeme“ pak dosáhla pneumatika – Bridgestone Turanza T001.  V testu pak vůbec neobstála pneumatika Kumho Ecsta LE Sport KU 39, jež dosáhla velmi slabých výsledků na mokré vozovce.


… nevěřte slepě EU štítkům

Nespoléhejte se tedy při koupi pneumatiky pouze na informace uvedené na štítcích, před koupí pneumatiky se zajímejte o výsledky nezávislých testů, případně se poraďte i v pneuservisu nabízejícím pneumatiky od více značek (u takového pneuservisu budete mít větší pravděpodobnost, že Vám objektivně doporučí tu pro Vaše auto nejlepší pneumatiku).

 

zdroj: Continental - http://www.continental-pneumatiky.cz/osobni/tiskovy-servis/tiskove-zpravy/blog-cz/2015-04-27-neverte-slepe-eu-stitkum

HUNTER GSP 9700 - vyvažovačka s přítlačným válcem

Hunter GSP 9700 | rajpneu.cz


Světová jednička vyvažování a diagnostice vibrací kol také v pneuservisu ráj pneu.cz


Hlavní výhody pro zákazníky

 

Diagnostika pneu přítlačným válcem

Řeší problémy s vibracemi kol

Identifikuje boční tah kola/vozidla

Ideální usazení pneu na disk

Závaží uímstěny za paprsky hliníkových disku

Možnost tisku protokolu

 

Vyvažovačka pracuje rychleji a zvyšuje kvalitu vyvážení kol

 

Centrovací systém optimalizuje uchycení disku na vyvažovačce, tak eliminuje odchylku a zajišťuje přesnější vyvážení.

Chrání disk před poškozením

 

Umožňuje umístění jednoho lepeného závaží za paprsek ráfku, místo více závaží za více paprsků nebo mezi paprsky.


Vyvažovačka Hunter s přítlačným válcem - odstranění vibrací kol

 

 

 

Přítlačný válec slouží k simulaci jízdy kola pro silnici, kdy na pneumatiku dokáže působit až 567kg cca ¼ váhy vozu.

 

Výsledkem je zjištění nejtvrdšího místa pneumatiky vůči nejnižšímu bodu na disku.

 

Pneumatika se otočí vůči disku tak, aby spojila tyto dva body. Optimální umístění zajišťuje nejlepší výsledek pro omezení vibrací.1) Vibrace kol 2) Zjištění odchylek na pneu a disku 3) Otočení pneu vůči disku 4) Omezení vibrací kol


Vyvažovačka Hunter s přítlačným válcem – tah auta do stranyPřítlačný válec slouží k simulaci jízdy kola pro silnici, kdy na pneumatiku dokáže působit až 567kg cca ¼ váhy vozu.


Výsledkem je zjištění míra kuželovitosti pneumatiky. Pro snížení či odstranění bočního tahu je zapotřebí změřit všechny čtyři kola vozu. Která se následně optimálně umístí na vozidlo podle naměřených hodnot.

 
Více o vyvažovačce HUNTER GSP 9700 v letáčku

PŘÍLOHY

HC AZ Havířov a K & K PNEU s.r.o. – 5 let úspěšné spolupráce

Společnost K&K PNEU s.r.o., provozovatel webového portálu rajpneu.cz je jedním z největších prodejců pneumatik, ocelových a alu disků, AKU baterií, působící po celé České republice, ale i v zahraničí. Společnost K&K PNEU s.r.o. patří, spolu s městem Havířov, k nejvýznamnějším partnerům HC AZ Havířov a klub podporuje téměř od samého počátku.

Společnost K&K PNEU s.r.o. je stabilním partnerem klubu již pátým rokem a vzájemná spolupráce je na velmi dobré úrovni. Pro nadcházející sezónu došlo dokonce k navýšení plnění ze strany společnosti, a jak říká manažer klubu Patrik Rimmel:

 

"Je velmi těžké získat v tomto kraji partnera na takovéto úrovni a ještě mnohem těžší je takového partnera udržet. Nám se zatím vzájemná spolupráce daří a my si toho moc vážíme. Velmi dobře si uvědomujeme, že bez města a podpory tohoto partnera by bylo nemyslitelné hrát hokej na takové úrovni, na jaké se v Havířově v posledních sezónách hraje. Během naší vzájemné spolupráce, a tedy i díky podpoře ze strany K&K PNEU s.r.o., se nám podařilo vyhrát druhou ligu, vybojovat postup do 1. ligy a i v ní hrát už druhou sezónu v horní polovině tabulky.“


celý článek naleznete zde

Nejvyšší kategorie AA pneumatik se štítkem EU je nyní u zimních pneumatik realitou

 

 

jako první na světě představuje zimní pneumatiku, která je díky své přilnavosti za mokra a palivové účinnosti ve třídě A

 

Na podzim roku 2015 českým řidičům SUV první zimní pneumatiku na světě, která dosahuje nejlepší možné třídy A, Nokian WR SUV 3.

Pro řidiče může tento revoluční nový produkt dokonce zkrátit brzdnou dráhu až o 18 m na mokrých silnicích a uspořit palivo až o 0,6 l / 100 km.

Tato ryzí zimní pneumatika pro SUV se výborně hodí pro všestranné použití na různých sportovních užitkových vozidlech, jako je Porsche Cayenne, Audi Q7, BMW X5, Volkswagen
Amarok, Volkswagen Touareg, Mercedes Benz ML, Jeep Grand Cherokee nebo Volvo XC 60.

Obnovená pneumatika Nokian WR SUV 3 čerpá z jedinečných znalostí extrémních podmínek a vrcholného zvládnutí všech forem zimy, které vývojář zimní pneumatiky nasbíral. Pro Nokian WR SUV 3 je k dispozici pryžová směs Nokian Twin Trac SUV s oxidem křemičitým na míru pro náročné použití na SUV a technologie bočnic Nokian Aramid. Zajišťují, že řidiči čelící proměnlivé východoevropské zimě se nyní mohou těšit z nejlepší přilnavosti na sněhu a za mokra v tomto odvětví a palivové účinnosti, stejně jako z přesného řízení v kombinaci s vynikající trvanlivostí. Stejná technologie bude v budoucnu také používána u jiných zimních pneumatik Nokian Tyres.

 

Excelentní jízdní vlastnosti na suchém i rozbředlém sněhu

 

Nokian WR SUV 3 je robustní a výkonná bezhrotová pneumatika, jejíž jízdní vlastnosti zachovávají bezpečnost i v extrémních situacích. Snadno pracuje v náročných a proměnlivých evropských podmínkách, nabízí vynikající jízdní zážitek na každém povrchu.

 - ÚČINNĚ BOJUJE PROTI SMYKU NA BŘEČCE A PROTI AQUAPLANINGU
 - VYNIKAJÍCÍ JÍZDNÍ VLASTNOSTI NA ZASNĚŽENÉM I SUCHÉM POVRCHU
 - EXTRÉMNÍ PŘILNAVOST NA MOKRÉM POVRCHU
 - STABILNÍ JÍZDNÍ POCIT ZA VŠECH PODMÍNEK

 

 

Přilnavost pro mokré silnice a silnice pokryté břečkou


Design vzorku navržený speciálně pro vysoce výkonné vozy SUV nabízí stabilní jízdní pocit a vynikající vlastnosti, co se týče aquaplaningu a smyku na břečce.

 

 

 

Stabilní a řízený pokrok


Podpěrné zvedáky dezénových bloků (Groove Lifts) zajišťují, že jízdní vlastnosti pneumatik na suchých silnicích jsou kontrolované a horizontální.

 

 

 

 

 

Extrémní zimní přilnavost


Sněžné drápy přinesou pneumatice tolik potřebnou zimní přilnavost, přičemž pneumatika pevně drží na měkkém sněhu a měkkém terénu.

 

 

 

 

Plnění klimatizace

 

 

Máme pro Vás nyní akci na plnění autoklimatizace.

 

 

Kompletní nabídku plnění, čištění a dezinfekci naleznete Naše služby/servis klimatizací


Wanli Winter Max A1 SW211 a U1 SW611

Léto ještě nezačalo a už máme novinky pro zimu 2015, konkrétně od značky Wanli.

 

Tato čínská značka získává stále větší oblibě nejen díky nízké ceně, ale také poměrém kvality.

 

Toto jsou první fotky nové zimní pneu Wanli Winter Max A1 SW211 a Wanli Winter U1 SW611.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Michelin X TWEEL TURF/SSL

Zatím v prodeji ve Spojených státech a Kanadě

 

 

PŘÍLOHY

Nové rozměry pneu s dezény Efficient Grip Performace a Sport Bluresponse


Pneu budou nově dosupné v rozměrech

Pneumatiky Goodyear EfficientGrip Performance s hodnocením AA jsou k dispozici v osmi rozměrech: 205/55RI6 94W XL, 205/55RI7 95V XL, 215/55RI6 97H XL, 215/55RI6 97W XL, 215/55RI7 98W XL, 225/50RI7 98V XL, 225/55RI7 101W XL a 225/60R16 102W XL.

 

Pneumatiky Dunlop Sport BluResponse s hodnocením AA jsou dostupné v následujících rozměrech: 205/55 R16 94V XL, 205/55 R17 95V XL, 215/55 R16 97H XL a 225/60 R16 102W XL.Bridgestone B280

Nová pneumatika Bridgestone B280 nabízí bezpečnou jízdu na mokré silnici v městském prostředí
 

Bridgestone, největší výrobce pneumatika a gumárenských produktů na světě, představil novou univerzální pneumatiku B280 s vysokou úrovní výkonu na mokru. Novinka je nabízena ve třech oblíbených rozměrech pro malé a městské vozy.

Pneumatika B280 je zaměřena na každodenní řidiče, kteří hledají pneumatiky s dobrým poměrem cena/výkon, ale zároveň vyžadují kvalitu prémiové značky a spolehlivý výkon na mokru. Výzkumy společnosti Bridgestone konzistentně ukazují, že bezpečnost na mokru je hlavním požadavkem evropských spotřebitelů na pneumatiky. Tento faktor je nejdůležitější pro 43 % z dotazovaných řidičů*.

Inženýři společnosti Bridgestone proto při vývoji pneumatiky B280 považovali výkon na mokru za prioritní. Tato pneumatika dosahuje ve všech třech rozměrech hodnocení B (A = nejvyšší možný a F = nejnižší) v disciplíně přilnavost na mokru, která je součástí údajů na evropském informačním štítku pro spotřebitele, což je v tomto segmentu velmi nadprůměrný výsledek.

„Pneumatika Bridgestone B280 dává svou známkou B na evropském informačním štítku každodenním řidičům malých vozů již při koupi okamžitou jistotu, že kupují prémiovou značku s velmi spolehlivou úrovní bezpečnosti na mokru,“ říká Jake Rønsholt, výkonný ředitel obchodní jednotky Consumer Business Unit společnosti Bridgestone Europe.

Bridgestone postupně uvádí pneumatiku B280 na evropské trhy v rozměrech 175/65 R 14, 185/65 R 14 a 185/65 R 15.

*Interní průzkum společnosti Bridgestone z roku 2013

Umělecké sochy z pneumatik

Chtěli byste si zkrášlit pneuservis nebo zahradu a lišit se od ostatních ?

 

Pokud v sobě najdete dostatek šikovnosti jako se to povedlo korejskému umělci jménem
Yong Ho Ji, můžete vytvořit umělecké dílo pomocí řezaných pásů z použitých pneumatik.
Tento Korejský umělec žíjíci v New Yorku se snaží stvárňovat sochy, které nabývají dojmu
mytologických bytostí, scifi monster či geneticky modifikovaných humanoidů a to pomocí
nařezaných kusů pneumatik, které dokonale ztvárňují tělo, svaly a křivky. Nad některými
výtvory se opravdu tají dech a jeho práce si zsalouží obdiv.
 

FOTOGALERIE

Umělecké sochy z pneumatikUmělecké sochy z pneumatikUmělecké sochy z pneumatikUmělecké sochy z pneumatikUmělecké sochy z pneumatikUmělecké sochy z pneumatikUmělecké sochy z pneumatikUmělecké sochy z pneumatikUmělecké sochy z pneumatikUmělecké sochy z pneumatikUmělecké sochy z pneumatikUmělecké sochy z pneumatikUmělecké sochy z pneumatikUmělecké sochy z pneumatikUmělecké sochy z pneumatikUmělecké sochy z pneumatikUmělecké sochy z pneumatikUmělecké sochy z pneumatikUmělecké sochy z pneumatikUmělecké sochy z pneumatikUmělecké sochy z pneumatikUmělecké sochy z pneumatikUmělecké sochy z pneumatikUmělecké sochy z pneumatik

Co s použitou pneu?

Sledujte nástěnku Co s Pneu? uživatele ráj pneu.cz na Pinterestu.

 

   Pro celou galerií klikněte zde

Cyber Tyre™ analyzuje silnici a dopředu varuje před možnými problémy

Pirelli začíná novou éru v technologii pneumatik. Nejnovější inovací, která vzešla z Milána je Cyber Tyre™: inteligentní pneumatika, která poskytuje jak důležité informace o výkonu vozidla a podmínek na silnici, tak vypovídá o svém stavu, díky sofistikovanému senzoru zakotvenému ve struktuře pneumatiky. Tato data jsou přenášena k řidiči a do elektroniky automobilu, aby se zvýšila celková bezpečnost a efektivita.

 

V srdci Cyber Tyre™ je autonomní elektronický senzor, který monitoruje přibližně centimetr čtvereční a zkoumá silnici a její interakci s pneumatikou. Tyto informace v reálném čase okamžitě předává palubnímu počítači a ostatním elektronickým systémům prostřednictvím bezdrátového připojení. Informace jsou pak zobrazovány řidiči přes grafické rozhraní.

 

Senzor interpretuje přilnavost, analyzuje podmínky na vozovce v rozsahu: od suché – mokré – ledové

 

Cyber Tyre ™ navíc snímá svislé zatížení pneumatiky , stejně jako příčné a podélné síly, které na pneumatiku působí  a vypočítává jak velkou rychlostní lze jet, před tím, než nastane akvaplaning a jak velká je ještě přilnavost, než auto půjde do smyku. Další datová pole obsahují informace o typu asfaltu na silnici, stopě, úhlu pneumatiky, teplotě, tlaku v pneumatice, opotřebení a počtu otáček. Senzor také funguje jako “cestovní pas“, nesoucí unikátní informace o indentitě pneumatiky.

 

Cyber Tyre™, která je v současné době studována pro začlenění mezi originální vybavení od předních výrobců automobilů na světě,  je již realitou díky CyberFleet™ systému pro užitková vozidla. Cyber Fleet™ využívá 150 flotil v Evropě a Jižní Americe , s více než 100 000 000 dosud zmonitorovaných km. CyberFleet ™, pomocí senzoru nainstalovanému uvnitř pneumatiky, pomáhá sledovat tlak a teplotu , což umožňuje flotile optimalizovat náklady.

Nokian WR je vítězem testu zimních pneumatik 2014 časopisu „Auto Bild“

Série vítězství zimních pneumatik Nokian ve střední Evropě a Skandinávii. Dosud více než 30 vítězství v testech.


Nokian WR je vítězem testu také u Autoklubu Evropa ACE, GTÜ, dále časopisů „Auto Bild allrad“ a „OFF ROAD“ a autoklubu ARBÖ s nejlepšími známkami „příkladná“ a „velmi doporučeníhodná“. Přednosti zimní pneumatiky Nokian WR D3: bezpečné jízdní vlastnosti, krátká brzdná dráha, silný záběr a rychlé ovládání na sněhu. Přednosti Nokian WR SUV 3: neporazitelná na sněhu a ledu, na sněhu a ledu neporazitelná, nejlepší hodnocení na sněhu, dobrý výkon na mokré i suché vozovce, slušná cena.

 

 


Zimní pneumatika Nokian WR D3 je vítězem testu zimních pneumatik 2014 největšího motoristického časopisu Evropy „Auto Bild“, a to s nejlepším hodnocením „příkladná“. Bezpečné jízdní vlastnosti a krátká brzdná dráha jsou parametry pro špičkové výsledné hodnocení na sněhu známkou. Jako vítěz testů se zimní pneumatiky Nokian umístily i v testech 2014 Autoklubu Evropa ACE, největší německé zkušební a znalecké organizace nezávislých odborných znalců motorových vozidel GTÜ, německých motoristických časopisů „Auto Bild allrad“ a „OFF ROAD“ a také rakouského autoklubu ARBÖ. V těchto testech dostaly tyto prvotřídní finské pneumatiky rovněž nejlepší hodnocení „příkladná“ a „velmi doporučeníhodná“.


„Excelentní výsledky testů pneumatik Nokian dokazují naše jedinečné expertízy ve vývoji ještě bezpečnějších zimních pneumatik pro náročné a proměnlivé zimní počasí. Naše nové inovace mohou všichni vidět a prověřit v každodenním silničním provozu“, má radost manažer vývoje výrobků Juha Pirhonen ze společnosti Nokian Tyres. “V našem vlastním testovacím centru „Bílé peklo“ v Ivalo severně od polárního kruhu testujeme každý rok 20 000 zimních pneumatik.“

Nokian WR D3 nabízí bezpečnou jízdu, dobré brzdné vlastnosti a dynamické ovládání


Časopis „Auto Bild“ chválí pneumatiky Nokian WR D3 v „celkovém hodnocení“: „Silné stránky: zimní profil s vyváženými, bezpečnými jízdními vlastnostmi a krátkou brzdnou dráhou na zasněžené vozovce. Dynamické ovládání, přesná zatáčivost a dobré zpomalení na suché vozovce. Příjemný jízdní komfort a nízká hlučnost“. Vítěz testů Nokian nemá dle vedoucího evropského časopisu „Auto Bild“ žádné slabiny. Dodatečně k špičkovému hodnocení 2+ na sněhu mají i její ostatní parametry celkově dobré hodnocení: na mokru 2, na suchu 2+, náklady 2-. V německém systému známkování platí známka 2 pro „dobrá“, 2+ je o něco lepší známka než čistá 2.


Pneumatika Nokian WR D3 vynálezce zimní pneumatiky rozehrála své přednosti naplno v testech Autoklubu Evropa, společnosti technického dozoru GTÜ a rakouského autoklubu ARBÖ především v disciplínách záběr, brzdění a ovládání na sněhu. Také zkoušky bezpečnosti na mokré a suché vozovce absolvoval vítěz testu bezvadně. Nejvyšší počet bodů ze všech testovaných pneumatik docílila tato zimní pneumatika v hodnocení bezpečnosti v zimě, bezpečnosti na suché vozovce a hospodárnosti / vlivu na životní prostředí.

 

 

 

 

 

 

 

 


Nokian WR SUV 3: Nejlepší hodnocení na sněhu, dobrá na mokré i suché vozovce


Časopis „Auto Bild allrad“ hodnotí vítěze testu Nokian WR SUV 3: „Silné stránky: zimní pneumatika s nejlepším hodnocením na sněhu a dobrými vlastnostmi za mokra i za sucha, za slušnou cenu“. Známku 1 získala v hodnocení na sněhu. Nokian je na sněhu nejlepší SUV pneumatika ze všech pneumatik: silný záběr, maximální boční vedení při slalomu, nejkratší brzdná dráha a maximální rychlost při ovládání. Na suché vozovce vítězí při brzdění a ovládání.

Na sněhu a ledu je pneumatika Nokian WR SUV 3 neporazitelná


„Silná stránka: na sněhu a ledu je pneumatika Nokian WR SUV 3 neporazitelná“, zní přesvědčivý výsledek testu časopisu „OFF ROAD“. „Závěr: Vítězem testu je jako v minulém roce pneumatika Nokian WR SUV 3, která se prosadila před konkurencí právě na sněhu a ledu.“ Celkové hodnocení známkou 2+, na sněhu 1-, na ledu 1, hluk 1. Na sněhu a ledu poskytuje zimní SUV pneumatika Nokian nejsilnější záběr, na sněhové břečce má nejlepší přilnavost. „Nokian WR SUV 3 přesvědčuje na sněhu především svou přesností. Změny řízení jsou okamžitě přenášeny jedna ku jedné, což při tvrdých podmínkách není absolutně žádná samozřejmost. A i na ledu je pneumatika Nokian ve srovnání s konkurencí nedostižná. Jak při objektivních měřeních, tak i při subjektivním dojmu z jízdy má náskok o délku profilu.“

Známkou „velmi doporučeníhodná“ hodnotí zimní pneumatiku Nokian WR D3 pro osobní vozy německý motoristický časopis „Auto Zeitung“. „Silné stránky pneumatiky Nokian WR D3 se ukazují na mokrém a suchém podkladu“ popisuje jako celkové hodnocení. Na mokré vozovce: „Velmi dobrá při akvaplaningu, silná při brzdění. Lehké reakce při změně zatížení motoru v mezní oblasti“. Na suché vozovce: „Nejkratší brzdná dráha s WR D3, jedna z nejrychlejších pneumatik při ovládání. Vyvážená, dobrý záběr“. Na sněhu: „Dobrý záběr s WR D3“.


Časopis „Auto Bild“ testoval 50 zimních pneumatik velikosti 225/50 R 17 H/V ve svém velkém testu zimních pneumatik na BMW řady 3. 10 aktuálních zimních pneumatik velikosti 205/55 R 16 bylo testováno ACE, GTÜ a ARBÖ na VW Golfu. Časopis „Auto Bild allrad“ zkoušel 9 zimních pneumatik v dimenzi 235/65 R 17 H pro vozidla s pohonem všech kol na Audi Q5. 6 zimních SUV pneumatik velikosti 215/65 R16 102 H testoval časopis pro vozidla 4x4 „OFF ROAD“ na VW Tiguan. 11 světových novinek a aktuální profily ve velikosti 205/55 R 16 jelo u časopisu „Auto Zeitung“ v tvrdém porovnání na Seatu Leon.


Vítěz testů Nokian WR vynálezce zimní pneumatiky, držitele světového rekordu a leadra inovací je u prodejců pneumatik k dispozici jako pneumatika pro osobní vozy a SUV pneumatika v 88 velikostech od 13 do 20" pro rychlostní třídy T až W (190 – 270 km/h). Pokud je kupující z nějakého důvodu se svými novými pneumatikami Nokian nespokojen, může je u svého prodejce do 14 dnů vyměnit za jinou sadu pneumatik. Montáž a vyvážení jsou zdarma. Záruka spokojenosti Nokian poskytuje výrazně více výhod než normální ručení za výrobek – přináší radost a spokojenost jako celkově bezproblémovou ochranu.


Severské pneumatiky Nokian Hakkapeliitta ve srovnávacích testech zcela jasně zvítězily


Zimní pneumatiky Nokian Hakkapeliitta, konstruované pro tvrdou severskou zimu, zvítězily zcela jasně ve srovnávacích testech motoristických časopisů Skandinávie a Ruska. Pneumatika s hroty Nokian Hakkapeliitta 8 a Nokian Hakkapeliitta R2 bez hrotů zvítězily dosud ve všech důležitých testech ve Finsku, Švédsku, Norsku a dokonce i Rusku.

Nokian Tyres je vedoucím světovým specialistou v oblasti výroby zimních pneumatik, mnohonásobný vítěz testů, vynálezce zimní pneumatiky, držitel světového rekordu a leader inovací


Jako vedoucí světový specialista na zimní pneumatiky, mnohonásobný vítěz testů a vynálezce zimní pneumatiky, nabízí Nokian Tyres ty nejbezpečnější pneumatiky pro severské podmínky. Inovativní pneumatiky Nokian z Finska dokazují svou vysokou kvalitu již 80 let, a to zejména na sněhu, ledu, v drsných klimatických podmínkách a náročných jízdních situacích. Nového světového rekordu v Guinnessově knize rekordů dosáhly sériové zimní pneumatiky Nokian maximální rychlostí automobilu na ledu 335,713 km/h a jsou tím nejrychlejší. Společnost Nokian Tyres představila první zimní pneumatiku na světě osazenou hroty, které řidič na stisknutí tlačítka vysune, aby byl zajištěn její lepší záběr.


Mimoto vyrábí prvotřídní značka Nokian pneumatiky speciálně vyvinuté pro české počasí a vysoké rychlosti na českých dálnicích. Pneumatiky Nokian zaručují vysokou bezpečnost, šetří pohonné hmoty a jsou šetrné k životnímu prostředí. Podnik je „jednička“, co se týká popularity na trhu a hodnocení značky ve Skandinávii, stejně jako v Rusku a má pozitivní, mimořádnou image.


Zimní pneumatiky Nokian WR jsou vítězi testu pneumatik a v testech dosáhly celé řady dalších úspěchů.

Zimní pneumatiky Nokian WR přizpůsobené českým podmínkám jsou vítězem testu a dosáhly celé řady úspěchů i v dalších testech Zimní pneumatika Nokian WR D3 je vítězem testu zimních pneumatik 2014 časopisu „Auto Bild“ s nejlepším hodnocením „příkladná“. Bezpečné jízdní vlastnosti a krátká brzdná dráha jsou parametry pro špičkové výsledné hodnocení na sněhu známkou 2+. Jako vítěz testu zvítězily zimní pneumatiky Nokian také v testech roku 2014 Autoklubu Evropa ACE, GTÜ, časopisu „Auto Bild allrad“, a „OFF ROAD“ a autoklubu ARBÖ. V těchto testech dostaly tyto prvotřídní finské pneumatiky rovněž nejlepší hodnocení „příkladná“ a „velmi doporučeníhodná“.


Pneumatiky Nokian zvítězily v poslední zimě ve více než 30 testech zimních pneumatik pořádaných motoristickými magazíny v Německu a po celé Evropě, a potvrdily tak dobré jméno této prémiové skandinávské značky.


Pneumatiky Nokian jsou v testu letních pneumatik klubu ADAC 2014 a u organizace na ochranu spotřebitelů Stiftung Warentest hodnoceny známkou „dobrá“ a jsou rovněž vítězem testu časopisu „OFF ROAD“ Letní pneumatiky Nokian jsou vícenásobným vítězem testů, poskytují vysokou bezpečnost a šetří pohonné hmoty. Letní pneumatika Nokian Line dosahuje nejlepší známky „dobrá“ v testu letních pneumatik 2014 německého autoklubu ADAC a německé organizace na ochranu spotřebitelů Stiftung Warentest a je s hodnocením „obzvláště doporučeníhodná“ ve špičkové skupině vítězů testu. Tím se pneumatice Nokian podařil dvojnásobný úspěch ve dvou testovaných, nejvíce kupovaných velikostech pneumatik pro kompaktní a střední třídu a pro malé vozy. Silné stránky pneumatiky Nokian v testu ADAC: „+ velmi vyvážená pneumatika, + dobrá na mokré a suché vozovce“.


Vítězem testu letních pneumatik SUV 2014 německého časopisu „OFF ROAD“ a také „SUV MAGAZIN“ je pneumatika Nokian Z SUV s nejlepší známkou „VELMI DOPORUČENÍHODNÁ“.
Ve 121 zprávách z testů od podzimu 2011 do jara 2014 se pneumatiky Nokian staly 70x vítězem testu nebo patřily k vedoucí skupině vítězů testu a dosáhly – jen ve střední Evropě – 51x hodnocení „dobrá“ nebo „doporučeníhodná“.


Více bezpečnosti díky inovaci: Indikace zimního profilu pomocí sněhové vločky a indikace profilu s varováním před aquaplaningem
Indikace zimního profilu pomocí sněhové vločky v zimní pneumatice Nokian WR udává hloubku profilu jako číslo v milimetrech od 8 do 4. Sněhová vločka zůstává viditelná až do 4 milimetrů. Jakmile zmizí, měli byste své zimní pneumatiky vyměnit za nové. Drážky musí být minimálně 4 milimetry hluboké, aby bylo u zimních pneumatik dosaženo dostatečného záběru na sněhu a vyloučen aquaplaning za mokra a aquaplaning na sněhové břečce.


Indikace hloubky profilu v letních pneumatikách Nokian udává řidiči hloubku profilu jednoduše jako číslo od 8 do 3. Výstražná indikace aquaplaningu varuje pomocí symbolu kapky před nebezpečím aquaplaningu. Při pouhých čtyřech milimetrech zbývajícího profilu symbol zmizí, což je upozorněním na zvýšené riziko. Tyto inovace nemá žádný jiný výrobce pneumatik.


Společnost Nokian Tyres dosáhla v roce 2013 obratu 1,521 miliardy eur

Nokian Tyres v roce 2013 dosáhla obratu 1,521 miliardy eur a měla celkem více než 4000 zaměstnanců. Ve střední Evropě je společnost Nokian Tyres činná s vlastními koncernovými odbytovými společnostmi v deseti zemích. Podnik má vlastní řetězec pneuservisů a autoservisů Vianor s 1200 prodejními místy v 27 zemích.

Hankook Tire - AH11 pro nákladní vozidla

Hankook Tire rozšiřuje své produktové portfolio o pneumatiky pro nízkotonážní a střednětonážní nákladní vozidla


Vývoj pneumatik AH11 a DH05+ výrobce Hankook pro nákladní vozidla, provozovaná na středně dlouhých tratích, byl především zaměřen na provoz nízkotonážních a střednětonážních nákladních vozidel. Vzorky oboz pneumatik vykazují vynikající technické vlastnosti, včetně nízké spotřeby paliva společně s vynikající životností a manipulačními vlastnostmi. Výrobce dodává obě pneumatiky jako originální vybavení do výroby nových vozů Mercedes-Benz Atego.

 19. listopad, 2014 (Neu-Isenburg, Německo) – Výrobce prémiových pneumatik Hankook rozšiřuje své obchodní aktivity v sektoru pneumatiky nákladních vozidel a zaměřuje se na aplikaci osvědčených vzorků na pneumatikách AH11 pro řídicí nápravu a DH05+ pro hnací nápravu. Během vývoje těchto pneumatik se výrobce Hankook zaměřil a optimalizaci technických vlastností včetně aplikace významného snížení valivého odporu společně se zdokonalením manipulačních vlastností, brzděním na mokré vozovce a dlouhodobé životnosti. Pneumatiky splňují všechny přísné technické normy výrobce vozidla Mercedes-Benz Atego Euro VI. Do výroby se dodávají ve velikostech 215/75R17.5, 235/75R17.5, 265/70R19.5 a 285/70R19.5 v závislosti na výrobní specifikaci daného vozidla...

Více informací v příloze níže

PŘÍLOHY

Agro pneu - přechod ze značky Continental na značku Mitas

Jako součást nové obchodní strategie uvádí Mitas pláště řady Mitas Premium

Mitas Premium nahrazují u předních výrobců zemědělské techniky pláště Continental

 

Praha, 13. listopadu 2014 – Mitas Premium je nová řada radiálních zemědělských pneumatik pro výkonné zemědělské stroje. Od ledna 2015 nahradí Mitas Premium pláště značky Continental, které Mitas vyrábí od roku 2004, na nových strojích vyráběných předními výrobci zemědělské techniky. Mezi hlavní zástupce řady Mitas Premium pro výkonné stroje patří například pláště Very High Flexion (VF) HC 1000 a HC 2000 a Super Flexion Tyres (SFT). Pneumatiky VF jsou naprostou novinkou, Mitas je uvedl na trh v září tohoto roku.

 

„Strategií společnosti Mitas je soustředit se na podporu jedné prémiové značky, a tou značkou je Mitas. Od ledna 2015 u výrobců zemědělské techniky nahradí pneumatiky z řady Mitas Premium pláště Continental,“ řekl Jaroslav Čechura, generální ředitel Mitas. „Výrobci tuto změnu akceptovali a podpořili dodávky a montování plášťů Mitas Premium na zemědělské stroje vyrobené od roku 2015. Pneumatiky řady Mitas Premium mají stejné technické specifikace jako pláště Continental,“ dodal Čechura.

 

Mitas vyjednával dodávky plášťů řady Mitas Premium s předními výrobci zemědělské techniky, jako jsou AGCO, ARGO, CLAAS, CNHi, John Deere a SAME DEUTZ-FAHR, v průběhu roku 2014. Nové kombajny a traktory výrobce CLAAS jsou vybavovány plášti Mitas Premium již od října 2014. Ostatní výrobci začnou montovat pneumatiky Mitas Premium na své stroje od ledna 2015.

 

V současné době se řada Mitas Premium pro evropské trhy skládá z několika typů pneumatik. Vedle zmiňovaných plášťů SFT pro výkonné traktory, kombajny a valníky na obilí jsou to také nové pláště VF, konkrétně HC 1000 a HC 2000. Mezi další zástupce řady Mitas Premium patří také SFT IF (Improved Flexion), CHO (Cyclic Harvesting Operation), SST (Silent Speed Tyre), AC 65, HC 70, AC70 T, AC85 Row Crop, AC90 Row Crop a AGRITERRA.

 

Cílem společnosti Mitas je nabídku plášťů prémiové řady Mitas Premium neustále rozšiřovat. „V současné době vyvíjíme pneumatiky Very High Flexion pro kombajny. Budou onačeny jako VF HC 3000 a společnost Mitas je představí na začátku roku 2015,“ uvedl Pavel Kott, produktový manažer pro zemědělské pneumatiky Mitas. 

 

Mitas Premium nahrazují pláště pod značkou Continental, které Mitas vyrábí od roku 2004. Novinky v produktové nabídce Mitas Premium jsou na technicky vyšší úrovni než pneumatiky Continental. Mitas silně investuje do výzkumu a vývoje a představil řadu nových plášťů, které jsou navrhovány a vyráběny výhradně pod značkou Mitas. Mezi tyto inovace patří pláště v kategorii VF a IF a také nové rozměry plášťů SFT, které navazují na pneumatiky SVT pod značkou Continental.

 

„Pneumatiky Continental vyrábíme již od roku 2004 a jsme si jisti, že Mitas Premium mají stejnou, prémiovou kvalitu,“ řekl Jaroslav Čechura, generální ředitel Mitas. „Licenční dohoda na výrobu plášťů Continental je platná až do roku 2019, ale dlouhodobě se chceme zaměřovat na značku Mitas. Naším cílem je nabídnout pláště řady Mitas Premium na trhu náhradní potřeby v průběhu roku 2016,“ dodal Čechura

PŘÍLOHY

Nová pneumatika UltraGrip 9 dosáhla v testech pneumatik vysokého uznání za svou výbornou výkonnost na sněhu

Goodyear UltraGrip 9 získala řadu ocenění v testech zimních pneumatik

Nová pneumatika UltraGrip 9 dosáhla v testech pneumatik vysokého uznání za svou výbornou výkonnost na sněhu

Praha 11. listopadu 2014 – Společnost Goodyear oznamuje, že její pneumatika UltraGrip 9 dosáhla skvělých výsledků v celkem pěti nezávislých evropských testech pneumatik. Nová pneumatika byla představena až v září tohoto roku a přesto již získala řadu ocenění v několika testech. UltraGrip 9 byla navržena do evropského proměnlivého zimního počasí, díky čemuž nabízí řidičům vysokou výkonnost na sněhu i na mokrém či břečkovitém povrchu.

Německý časopis Auto Motor und Sport[1] pozitivně ohodnotil krátkou brzdnou dráhu pneumatiky a výborné boční vedení. Pneumatiky popsal jako jednoduše ovladatelné a prohlásil jejich výkon za “nejlepší výkon na sněhu”. UltraGrip 9 se v tomto testu umístila na druhém místě a byla označena jako “doporučitelná”.

Auto Zeitung[2] a ACE[3] potvrdily výsledky klíčových testů a daly pneumatice UltraGrip 9 své nejvyšší hodnocení “velmi doporučitelná”. Německý magazín Auto Straßenverkehr[4] označil Goodyear UG9 za tichou pneumatiku s dobrým valivým odporem a ocenil ji druhým místem a označením “doporučitelná”.

Ve Švédsku vyšla pneumatika Goodyear UltraGrip 9 jako vítěz testu předního motoristického magazínu Teknikens Värld[5]. Časopis označil novinku od společnosti Goodyear za “nejlepší evropskou pneumatiku bez hrotů“ s dodatkem “výkonnost na sněhu je charakteristika, ve které je pneumatika Goodyear o mnoho napřed”.

 

Těší nás, že náš cíl neustále se zlepšovat je oceněn nezávislými odborníky. Goodyear dosáhl skvělých úspěchů s modelem UltraGrip 8, představeným v roce 2011, který byl doposud obut na více než 7 miliónů vozidel. My jsme však chtěli pokračovat ve vytváření zimních bezpečnostních standardů a posunout ještě dále výkonnostní parametry na sněhu. Za to jsme nyní oceňováni,” vysvětlil Hans Visen, Marketing Director Consumer EMEA Goodyear. 

 

Goodyear UltraGrip 9 byla navržena tak, aby uspokojila potřeby evropských zákazníků, kteří hledají prvotřídní kvalitu v zimním období. Pneumatika je uzpůsobena do proměnlivých zimních podmínek panujících v Evropě, které zahrnují suché a chladné dny, deštivé počasí s mokrými silnicemi a břečkou, či zasněžené silnice.   

 

UltraGrip 9 je k dostání ve 33 rozměrech od 14 do 16 palců a je určena pro malá až střední vozidla.

 

 

O společnosti Goodyear

Goodyear je jedním z největších světových výrobců pneumatik. Společnost zaměstnává přibližně 69 000 pracovníků a své výrobky vyrábí v 51 závodech ve 22 zemích světa. Dvě inovační centra – Akron, Ohio a Colmar-Berg, Lucembursko - usilují o rozvoj nejmodernějších výrobků a služby, které stanovují technologické a výkonnostní standardy pro celé odvětví.[1] Auto motor und sport, číslo 20, vydáno 18. září 2014, rozměr pneumatik 205/55 R16 91H

[2] Auto Zeitung, číslo 24, vydáno 24. září 2014, rozměr pneumatik 205/55 R16 91H

[3] ACE-Lenkrad (D)/GTU (D)/Arbö (A), vydáno online 11. září 2014, rozměr pneumatik 205/55 R16 91H

[4] Auto Straßenverkehr, číslo 21, vydáno 24. září 2014, rozměr pneumatik 205/55 R16 91H

[5] Teknikens Värld, číslo 22, vydáno 9. října 2014, rozměr pneumatik 205/55 R16 91H

Přechod na zimní čas… přechod na zimní pneumatiky!

Bridgestone, největší výrobce pneumatik a gumárenských produktů na světě, doporučuje s přechodem na zimní čas přezout vůz z letních pneumatik na zimní. Letní pneumatiky ztrácejí při nižších teplotách své dobré vlastnosti, a to dokonce i tehdy, není-li žádný sníh, zatímco zimní pneumatiky poskytují v těchto podmínkách lepší výkony. Jízda v zimě může být nebezpečná. Nižší přilnavost prodlužuje brzdnou dráhu, zhoršuje ovladatelnost a chování vozidla a zvyšuje riziko kolizí. Vzhledem k tomu, že je zimní počasí stále méně předvídatelné, je více než kdy jindy důležitá montáž speciálně koncipovaných zimních pneumatik společně se znalostí, jak s nimi zacházet.

 

Zimní pneumatiky by měly být ideálně používány od října do Velikonoc. V tomto období panují obvykle nízké teploty. Motoristé, kteří se rozhodnou pro včasné přezutí na zimní pneumatiky, mají na výběr širší sortiment pneumatik a vyhnou se časovým prostojům, k nimž každý rok dochází, když zima skutečně vypukne.

 

Směsi a dezén běhounu zimní pneumatiky jsou mnohem lépe přizpůsobeny zimním podmínkám. Díky tomu mohou zimní pneumatiky nabízet výrazně vyšší úroveň bezpečnosti, přilnavosti a výkonu na sněhu, ledu, rozbředlém sněhu, ale i na mokrých nebo zmrzlých silnicích.

Tipy pro zimu


Zimní podmínky vyžadují od motoristů důkladnou přípravu. Nejedná se jen o správné pneumatiky. V těchto podmínkách je také důležité chování řidiče, který musí mít povědomí o různých zimních nebezpečích a přizpůsobit jim svůj styl řízení. Pro bezpečnou jízdu v chladném počasí je tedy klíčová nejen příprava vozidla, ale i samotného řidiče:


· Kontrolujte přilnavost. Protože se stav vozovky může rychle dramaticky měnit, je důležité pravidelně zkoušet, na jak velkou trakci se můžete spolehnout v případě, že budete muset náhle brzdit nebo strhnout řízení. Občas proto mírně přibrzděte a v případě potřeby zpomalte, pokud si to změna stavu vozovky vyžádá.

 

· Zatáčejte v krocích. Při zatáčení na sněhu nebo ledu rozdělte manévr do několika menších kroků. Nejprve v přímém směru, před zatáčkou nebo odbočením, zpomalte. A pozvolna akcelerujte, až budou přední kola opět v přímém směru. Tímto způsobem využijete veškerou dostupnou přilnavost ke změně směru jízdy.

 

· Zapomeňte na tempomat. Na mokru nebo sněhu či ledu musíte neustále přizpůsobovat rychlost jízdy podmínkám. Vypněte tempomat a za všech okolností upravujte rychlost jízdy manuálně.

 

· V případě nejistoty nevyjíždějte. Pokud počasí vypadá nebezpečně, nechte auto doma. Nic by nemělo být důležitější než bezpečnost vaše a vašich bližních. Interní a nezávislé testy potvrdily, že brzdné dráhy letních pneumatik mohou být na sněhu téměř třikrát delší než zimních pneumatik. Zimní pneumatiky nabízejí výrazně lepší reakce, preciznost a ovladatelnost než letní pneumatiky dokonce i v méně extrémních podmínkách. Bridgestone proto důrazně doporučuje přezout na zimní pneumatiky už před příchodem zimy.

 

 


Bridgestone nabízí skvělé řešení pro bezpečnost v zimě


Bridgestone intenzivně investuje do vývoje nejvyspělejších technologií pro zimní pneumatiky. Výsledkem těchto investic je dosud nejrozsáhlejší nabídka vysokovýkonných zimních pneumatik Bridgestone. Krátce po ohromném úspěchu pneumatiky Blizzak LM001 v testu zimních pneumatik ADAC 2014 získaly další dvě zimní pneumatiky Bridgestone velmi kladná hodnocení v předních nezávislých testech. Pneumatika Blizzak LM80 EVO, vlajková loď mezi zimními pneumatikami Bridgestone pro SUV, obdržela prestižní hodnocení „velmi doporučovaná“ od časopisu Auto Bild ALLRAD, mimo jiné za svůj velmi dobrý výkon na sněhu, zatímco zimní cestovní pneumatika Blizzak LM-32s získala rovněž doporučení od časopisu Auto Bild. Tyto nové výsledky jsou společně s vynikajícím hodnocením pneumatiky Blizzak LM001 jasným potvrzením neutuchajícího úsilí společnosti Bridgestone poskytovat motoristům nejvyšší úroveň bezpečnosti ve všech podmínkách, v každém ročním období a za každého počasí. Podrobnější informace o výsledcích nezávislých testů naleznete na bridgestonenewsroom.eu

 

Nejvhodnější pneumatiky pro jednotlivé regiony, vozidla a styly řízení naleznete na auto.bridgestone.eu

 

Bridgestone ve snaze o podporu svého zaměření na bezpečnost investoval do zcela nové televizní a multimediální kampaně, jejímž účelem je posunout pozornost spotřebitelů směrem k větší bezpečnosti pneumatik.


Získejte více zásadních informací o bezpečném provozu v zimě


· Chcete se dozvědět, zda jste mistrem v brzdění na mokru, sněhu nebo suchu?
Vyzkoušejte své dovednosti v naší internetové soutěži zaměřené na bezpečnost!
safetychallenge.bridgestone.co.uk


· Než o svátcích vyrazíte navštívit rodinu a přátele, informujte se zde o 7 věcech, které byste na svém vozu měli zkontrolovat před jízdou v chladném počasí.


· Od škrabky na led až po deštník: Podívejte se na náš seznam důležitých věcí, které by měl každý řidič vozit v zimě v zavazadlovém prostoru!


· Ještě nesněžilo? Až k tomu dojde, s těmito tipy zabráníte tomu, aby váš vůz zamrzl


· Hledáte-li další všeobecné informace o cestování automobilem v zimě, podívejte se na naši webovou stránku.

Jsou celoroční pneumatiky dobrou volbou?

foto:Nokian TyresŘada českých řidičů zvažuje, zda si nezjednodušit život používáním celoročních pneumatik. Vyhnou se tak jarnímu a podzimnímu přezouvání i nákladům na skladování kol s pneumatikami. Testy společnosti Bridgestone ovšem ukazují, že tento druh pneumatik neposkytuje vysokou úroveň bezpečnosti, kterou nabízejí zimní pneumatiky. Sezónní pneumatiky jsou v našich klimatických podmínkách základním imperativem bezpečnosti. I přes obrovské úsilí ve výzkumu a vývoji se výrobcům pneumatik dosud nepodařilo vyrobit pneumatiku, která by poskytovala stejnou úroveň výkonu za všech povětrnostních podmínek. Testy společnosti Bridgestone ukazují, že brzdná dráha na sněhu může být u celoroční pneumatiky delší až o 79 % oproti zimní pneumatice. Česká republika se nachází v mírném podnebném pásu, v němž je mezi létem a zimou velký rozdíl. Podmínky na silnicích v zimním období, teploty pod nulou, rozbředlý sníh a mokré povrchy – to vše vyžaduje správné pneumatiky, které dávají řidiči za volantem tolik potřebnou jistotu. Bridgestone proto doporučuje používat sezónní pneumatiky, které výrazně zvyšují bezpečnost za všech okolností. Se dvěma sadami pneumatik (letní/zimní) se navíc prodlouží životnost pneumatik. Zimní pneumatiky jsou vyrobeny z měkké směsi s vysokým obsahem siliky, takže si zachovávají pružnost i při nízkých teplotách. Díky tomu si pneumatika udrží trakci i na kluzkém povrchu, jízda je bezpečnější a pohodlnější. Pokud uvažujete o výměně pneumatik, hledejte pneumatiku, které vás nezklame ani v těch nejnáročnějších zimních podmínkách. Dobrým vodítkem pro výběr výkonné pneumatiky jsou certifikáty kvality od známých institutů a výzkumných organizací, dalším důvěryhodným zdrojem informací jsou testy německého autoklubu ADAC a organizace TÜV SÜD. Zárukou kvality a bezpečnosti jsou pneumatiky, které v testech získaly hodnocení „velmi doporučovaná“. Mezi ně patří mimo jiné zimní pneumatika Bridgestone Blizzak LM001.


Následující video ukazuje výhody zimních pneumatik v zimních podmínkách: http://www.youtube.com/watch?v=j32vXbe-JBk

Společnost Goodyear připravila kampaň upozorňující na nezbytnost používání reflexních prvků

 


Praha 23. října 2014 – Společnost Goodyear Dunlop Tires Czech zorganizovala 22. října na Václavském náměstí krátké taneční vystoupení, tzv. flashmob. Akce byla součástí projektu Goodyear Den Bezpečnosti, jehož cílem je upozornit chodce i další, kteří se za snížené viditelnosti pohybují na silnici na důležitost používání reflexních prvků.

 

V loňském roce zemřelo na českých silnicích 134 chodců a 58 cyklistů. Většina z těchto tragických nehod se stala právě v podzimním období v ranních nebo večerních hodinách, tedy v době kdy jsou všichni, kteří se pohybují na vozovce, na chodníku, ale třeba i na přechodu pro chodce vystaveni riziku, že je řidiči neuvidí. Společnost Goodyear Dunlop Tires Czech, která projektem Goodyear Bezpečná školka již sedmým rokem podporuje používání reflexních vest v mateřských školách a prostřednictvím dalších projektů se zabývá i dlouhodobou podporou bezpečnosti ostatních účastníků silničního provozu, připravila pro letošní podzim kampaň na podporu zvýšení viditelnosti chodců prostřednictvím používání reflexních prvků. Základem je distribuce informačních materiálů a to jak textových, tak i infografiky a videoklipu znázorňujícího rozdíly ve viditelnosti chodce bez použití a s použitím  reflexních prvků při různých světelných podmínkách. Další částí kampaně byl taneční flashmob na Václavském náměstí. Profesionální tanečníci ze skupiny Art 4 People uveřejnili s časovým předstihem video s jednoduchou choreografií. Zatančit si tedy mohl přijít kdokoliv. Tanečního vystoupení se zúčastnilo přes sto lidí, kteří byli díky žlutým reflexním vestám viditelní přes celé náměstí a upozornili tak veřejnost na tuto problematiku. Z celého představení bude také zhotoven krátký videoklip pro použití na internetu a sociálních sítích


Pro nejmenší děti předškolního věku připravila společnost Goodyear v rámci Dne Bezpečnosti zábavnou vzdělávací hru pro chytré telefony a tablety s názvem Goodyear Kids Safety. Prostřednictvím aplikace si děti zábavným způsobem procvičí základní pravidla pro bezpečný pohyb v silničním provozu jako je přecházení na zelenou nebo používání reflexní vesty a dalších reflexních doplňků. Hra je dostupná zdarma ke stažení v AppStore i GooglePlay store.

 

Kampaň navrhla a realizovala agentura Temper Communication.

 

Pirelli a Maserati: Století dlouhé partnerství

Duch blízké spolupráce spojoval Pirelli a Maserati po celé století. Kořeny technického partnerství mezi oběma společnostmi se datují zpátky až do první dekády minulého století a k pneumatikám Pirelli “Stella Bianca“, na kterých osmiválcové Maserati Giuseppe Campariho prolétlo k vítězství při Francouzské Grand Prix v roce 1933. Tato zlatá éra vydržela více jak 30 let s úspěchy jezdců Villoresi a Farina. Poté převzala roli “vítězné pneumatiky” Pirelli Stelvio, po pneumatice Stella Bianca, od velké ceny v roce 1953, kdy začala naplno zářit hvězda Juana Manuela Fangia. Argentinský jezdec Formule 1 byl pravděpodobně největším příkladem partnerství mezi Pirelli a Maserati: jeho 250F vybaveno pneumatikami Pirelli dosahovalo vítězství s obdivuhodnou konzistencí, až do jeho posledního titulu světového šampionátu v roce 1957, který vyrovnal jeho první titul získaný s Maserati v roce 1954.

 

Během roku 1961 byla Maserati 3500 GT Spyder a Coupé obě vybavena pneumatikami Cinturato S, které se staly HS – vysokorychlostními v roce 1936, objevující se na Maserati 5000. Rozměr 205 VR 15, který debutoval právě na Maserati 5000, byl následně použit na celou řadu během celých šedesátých let dvacátého století, počínaje modelem 4000 Coupé a Spyder až k Sebringu, Quattroporte a 4700 Mexico. Jak se blížila sedmdesátá léta, Maserati Ghibli mělo svoji premiéru s první Pirelli ‘sérií 70′ nízkoprofilových pneumatik. Základní kámen, pneumatika Cinturato, nesla označení CN72, také známá jako ‘Američan’.

 

Na začátku druhého tisíciletí, začal být hlavním produktem Pirelli na trhu model PZero™. V roce 2002 byla pneumatika PZero™ vybrána jako podpora návratu Maserati do soutěžního prostředí. Byl odstartován šampionát Maserati Trofeo pro nové modely Spyder a Coupé, pro který je Pirelli i po deseti letech výhradním dodavatelem pneumatik. V roce 2003 byl spuštěn projekt MC12: 12-válcový supersport, který získal titul ve FIA-Gt šampionátu v roce 2005. Přirozeně, auta byla vybavena pneumatikami Pirelli PZero™.

 

Quattroporte a Ghibli jsou nejnovější kapitolou této století-dlouhé spolupráce. Nejnovější modely Maserati jsou opět vybaveny pneumatikami Pirelli, ale oproti jejich předchůdcům, pneumatiky jsou nyní vyrobeny na zakázku a mohou být identifikovány podle ‘MGT’ značky na boční stěně, která je znakem jejich perfektní shody s požadavky a charakteristikami italského výrobce aut.

 

 

Bridgestone Blizzak LM001

Blizzak LM001 je nejnovějším přírůstkem v nabídce zimních pneumatik Bridgestone.


Pneumatika LM001 disponuje nejvyspělejšími technologiemi a byla vyvinuta s ohledem na proměnlivé povětrnostní podmínky, které jsou typické pro zimní období ve střední a východní Evropě.

Pneumatika LM001 se vyznačuje originálním dezénem se širokými drážkami, které se směrem k okrajům běhounu rozšiřují, což mimo jiné umožňuje účinnější odvádění vody a rozbředlého sněhu. V důsledku toho se zvyšuje přilnavost k vozovce a pneumatika podává vyšší výkon při brzdění. Směrový dezén s velkými drážkami výrazně zlepšuje trakční vlastnosti pneumatiky na zasněžené vozovce.


Inovativní uspořádání 3D lamel, použitých u této pneumatiky, má příznivý vliv na přilnavost a jízdní vlastnosti. „Hranový efekt“ lamel výrazně zlepšuje trakci při jízdě na kluzkém povrchu. Kromě toho zaoblené rohy bloků zlepšují průtok vody, a zabraňují tak vzniku aquaplaningu, k němuž by docházelo pro použití ostrých rohů. Během vývoje pneumatiky LM001 byl kladen důraz na snižování hmotnosti. Díky použití nových konstrukčních materiálů má tato pneumatika v porovnání s předchůdcem mnohem nižší hmotnost, což významně snižuje spotřebu paliva a emise CO2. Inženýrům značky Bridgestone se podařilo rovněž snížit hlučnost pneumatiky LM001.


Pneumatika Blizzak LM001 se dodává v 8 rozměrech pro kola s průměrem ráfku 14 až 16 palců. Od roku 2015 bude nabídka rozměrů rozšířena na 54 variant pro 14“ až 20“ kola, čímž bude pokryto 92 % poptávky na trhu.

 

BMW Supplier Innovation Award 2014

Bridgestone získal ocenění BMW Supplier Innovation Award 2014 v kategorii „Efficient Dynamics“


Generální ředitel a prezident společnosti Bridgestone Europe F. Annunziato (vpravo) přebírá jménem společnosti Bridgestone ocenění BMW Supplier Innovation Award od Gerharda Kurze, člena představenstva společnosti BMW, zodpovědného za nákup v oblasti Driving Dynamics


Bridgestone získal ocenění BMW Supplier Innovation Award 2014 v kategorii „Efficient Dynamics“ za novou technologii Bridgestone ologic, na jejímž základě byly vyvinuty pneumatiky pro elektromobil BMW i3 s optimalizovanými emisemi CO2.
Franco Annunziato, generální ředitel a prezident společnosti Bridgestone Europe, převzal ocenění od Gerharda Kurze, člena představenstva společnosti BMW,  zodpovědného za nákup v oblasti Driving Dynamics, na slavnostním vyhlášení, které se uskutečnilo 1. října v Amsterdamu.


„Bridgestone je velmi hrdý, že byl zvolen značkou BMW jako exkluzivní partner pro vývoj pneumatik, určených pro řadu elektricky poháněných vozidel BMW. Společnosti BMW a Bridgestone sdílejí stejnou vizi trvale udržitelné mobility a jsme potěšeni, že jsme získali od BMW ocenění za inovace pro naši novou technologii pneumatik ologic,“ říká Annunziato.


Značka BMW si zvolila Bridgestone jako výhradního partnera pro vývoj pneumatik, které přispívají k dynamickým jízdním vlastnostem a přínosům revolučního elektromobilu BMW i3 v oblasti ekologie. Pneumatiky ologic mají mimořádně velký průměr a úzký běhoun, což za jízdy omezuje deformace pneumatiky a snižuje energetické ztráty. Výsledného nižšího valivého odporu nebylo přitom dosaženo na úkor bezpečnosti, která je plně srovnatelná s konvenčními pneumatikami. Nižší valivý odpor má za následek nižší spotřebu paliva, resp. elektrické energie, nižší emise CO2 a v případě čistě elektricky poháněných vozidel prodloužený dojezd. Pneumatiky Bridgestone s technologií ologic splňují díky své konstrukci a využití inovativních materiálů veškeré požadavky značky BMW na jízdní dynamiku. Bridgestone je v současnosti exkluzivním dodavatelem pneumatik pro vozidla BMW i. Pneumatiky Ecopia EP500 s technologií ologic jsou dodávány pro městský elektromobil BMW i3, zatímco pro model BMW i8 s hybridním pohonem jsou určeny sportovní pneumatiky Potenza S001. Skupina BMW Group předala v roce 2014 ocenění za inovace v celkem sedmi kategoriích společně se zvláštním oceněním „Innovation Partnership“. Kategorie zahrnují oblasti techniky, v nichž bude společnost BMW, jako prémiový výrobce, definovat budoucnost individuální mobility.

Hankook SmartWork DM09 a SmartControl AW02

Hankook SmartWork DM09: Robustnost a Odolnost pro vynikající výkon ve smíšeném provozu

 

Výrobce prémiových pneumatik Hankook představuje novou pneumatiku pro nákladní vozidla určenou do těžkého silničního a mimo silničního provozu – SmartWork DM09. Tato směrová záběrové pneumatika je určena pro vysoké zatížení a namáhání v náročných provozních podmínkách a vyznačuje se vyšší odolností proti vyštípávání, proražení a proříznutí běhounu, jakož i vynikajícími samočistícími schopnostmi a extrémně odolnou konstrukcí kostry. Pneumatika SmartWork DM09 s označením M+S je vyráběna ve velikostech 13R22.5 a 315/80R22.5.

 


Hankook SmartControl AW02: Nová zimní pneumatika vyvinutá pro řízené osy nákladních vozidel s možností montáže na všechny pozice.

 

Nová pneumatika SmartControl AW02 patří do řady zimních speciálů od výrobce Hankook pro nákladní vozidla, kterou lze použít jak pro řízené tak i ostatní nápravy soupravy. Označení „M+S“ a „3PMSF“ (vločka uvnitř hory s třemi vrcholky) jsou důkazem toho, že pneumatika poskytuje požadovanou bezpečnost jízdy také v zimním období. Vysoký kilometrový výkon s výbornými trakčními vlastnostmi ve spojení s nízkým valivým odporem činí tuto pneumatiku pro zákazníky velmi atraktivní.

 

Zimní pneumatiky Nokian jsou vítězem v testech zimních pneumatik

Finské pneumatiky patří k nejlepším zimním pneumatikám. Záruka spokojenosti Nokian Tyres, vynálezce zimní pneumatiky.


Zimní pneumatiky Nokian jsou již mnoho let vítězem testů zimních pneumatik důležitých evropských motoristických časopisů, např. v Německu, Skandinávii a Rusku. Tím patří finské pneumatiky k nejlepším zimním pneumatikám. Ve 121 zprávách z testů od podzimu 2011 do jara 2014 se pneumatiky Nokian staly 70x vítězem testu nebo patřily k vedoucí skupině vítězů testu a dosáhly jen ve střední Evropě 51x hodnocení „dobrá“ nebo „doporučeníhodná“. Také zimní pneumatika pro SUV je vítězem testu.


Záruka spokojenosti Nokian

„Společnost Nokian Tyres poskytuje záruku spokojenosti. Pokud je kupující z nějakého důvodu se svými novými pneumatikami Nokian nespokojen, může je u svého prodejce do 14 dnů vyměnit za jinou sadu pneumatik. Montáž a vyvážení jsou provedeny zdarma“, vysvětluje Dieter Köppner, Business Director společnosti Nokian Tyres Europa v Praze. „Naše pneumatiky jsou vyvíjeny, testovány a vyráběny v náročných severských podmínkách. Při těch nejextrémnějších podmínkách poskytují nejlepší možný výkon. Protože jsme o jejich vysoké kvalitě naprosto přesvědčeni, poskytujeme záruku spokojenosti.“
Společnost Nokian jako vynálezce zimní pneumatiky, vedoucí světový specialista v oblasti zimních pneumatik a zároveň prvotřídní značka nabízí široký sortiment zimních pneumatik. Pneumatika Nokian WR je u prodejců pneumatik k dispozici v 88 velikostech od 13 do 20“ pro rychlostní třídy T až W (190 – 270 km/h). Nově pro tuto zimu je u typu WR k dispozici jedenáct velikostí od 16 do 20". Tyto zimní pneumatiky byly vyvinuty speciálně pro české počasí a vysoké rychlosti na českých dálnicích.

Nokian Tyres: Vynálezce zimní pneumatiky, držitel světových rekordů, leader inovací
První zimní pneumatiku světa vynalezla společnost Nokian Tyres již před 80 lety a se svým hrubým vzorem poskytovala v skandinávském mrazu silný záběr na sněhu a spolehlivý přenos tažné síly. Nového světového rekordu v Guinessově knize rekordů dosáhly sériové zimní pneumatiky Nokian maximální rychlostí automobilu na ledu 335,713 km/h a jsou tím nejrychlejší.

 

 

 

 

Zimní pneumatiky Nokian jsou vítězem testů a poskytují silný záběr na sněhu Foto: Nokian Tyres

 

Pneumatika Nokian WR SUV 3 je vítězem testu zimních pneumatik SUV Foto: Nokian Tyres

 


Zimní pneumatika Nokian WR D3 je vítězem testů a patří k nejlepším zimním pneumatikám Foto: Nokian Tyres

 

Vítěz testu Nokian WR A3 je jednou z nejlepších zimních pneumatik Foto: Nokian Tyres

 

Vítěz testu zimních pneumatik SUV Nokian WR SUV: „Na ledu a sněhu neporazitelná“ Foto: Nokian Tyres


Společnost Nokian Tyres je celosvětový specialista na zimní pneumatiky, mnohonásobný vítěz testů, vynálezce zimní pneumatiky a špičková prémiová značka. Jako celosvětový vedoucí specialista na zimní pneumatiky, mnohonásobný vítěz testů a špičková značka, nabízí Nokian Tyres ty nejbezpečnější pneumatiky pro severské podmínky. Inovativní pneumatiky Nokian z Finska pro osobní i nákladní vozy a těžké pracovní stroje přesvědčují svou vysokou kvalitou zejména na sněhu, při tvrdých klimatických podmínkách a náročných jízdních situacích a poskytují tak trvalý nadstandardní výkon. Nokian Tyres je vynálezce zimní pneumatiky a koncipuje, testuje a patentuje inovativní pneumatiky již 80 let a je vynálezce zimní pneumatiky.Mimoto vyrábí Nokian Tyres také pneumatiky, které byly vyvinuty speciálně pro české počasí a vysoké rychlosti na českých dálnicích. Pneumatiky Nokian zaručují vysokou bezpečnost, šetří pohonné hmoty a jsou šetrné k životnímu prostředí. Podnik je „jednička“, co se týká popularity na trhu a hodnocení značky ve Skandinávii, stejně jako v Rusku a má pozitivní, mimořádnou image.


Zimní pneumatiky Nokian jsou vítězem v testech

Zimní pneumatiky Nokian WR přizpůsobené českým podmínkám jsou vítězem testu a dosáhly celé řady úspěchů i v dalších testech Zimní pneumatika Nokian WR D3 dosáhla nejlepší známky „dobrá“ a je tak „obzvláště doporučeníhodná“ v testu zimních pneumatik 2013 německého automobilového klubu ADAC, stejně jako v testu organizace na ochranu spotřebitele Stiftung Warentest a patří k těm nejlepším. Jako „obzvláště doporučeníhodnou“ posuzuje pneumatiku Nokian WR D3 německý časopis pro motoristy auto motor sport. Nová vysoce kvalitní zimní pneumatika Nokian WR SUV 3 je vítězem velkého testu zimních pneumatik pro SUV 2013 německého časopisu pro motoristy OFF ROAD s nejlepší známkou „velmi doporučeníhodná“.
Zimní pneumatiky Nokian jsou vítězem testů zimních pneumatik roku 2012 německých časopisů Auto Bild, auto motor sport a AUTOStraßenverkehr, a to s nejlepším hodnocením „příkladná“, „velmi doporučeníhodná“ a „velmi dobrá“. Pneumatiky Nokian se staly v poslední zimě vítězem více než 20 testů zimních pneumatik časopisů pro motoristy v Německu a v Evropě. Nejlepší známku „dobrá“ dostaly finské pneumatiky od německého autoklubu ADAC a organizace na ochranu spotřebitele „test Stiftung Warentest“. Nového světového rekordu v Guinnessově knize rekordů dosáhly sériové zimní pneumatiky Nokian maximální rychlostí automobilu na ledu 335,713 km/h a jsou tím nejrychlejší.


Pneumatika Nokian SUV je vítězem testu letních pneumatik 2014 časopisu „SUV-MAGAZIN“

Vítězem testu letních pneumatik 2014 německého časopisu „SUV-MAGAZIN“ je pneumatika Nokian Z SUV s „celkovým hodnocením 1-“. V německém systému školního známkování platí známka 1 pro „velmi dobrý“, hodnocení 1- je nepatrně horší než čistá jednička. „Silná stránka: pneumatika Nokian dosahuje při brzdění a ovládání na suchém i mokrém podkladu ty nejlepší hodnoty.“
Pneumatiky Nokian jsou v testu letních pneumatik klubu ADAC 2014 a u organizace na ochranu spotřebitelů Stiftung Warentest hodnoceny známkou „dobrá“ a jsou rovněž vítězem testu časopisu „OFF ROAD“
Letní pneumatiky Nokian jsou vícenásobným vítězem testů, poskytují vysokou bezpečnost a šetří pohonné hmoty. Letní pneumatika Nokian Line dosahuje nejlepší známky „dobrá“ v testu letních pneumatik 2014 německého autoklubu ADAC a německé organizace na ochranu spotřebitelů Stiftung Warentest a je s hodnocením „obzvláště doporučeníhodná“ ve špičkové skupině vítězů testu. Tím se pneumatice Nokian podařil dvojnásobný úspěch ve dvou testovaných, nejvíce kupovaných velikostech pneumatik pro kompaktní a střední třídu a pro malé vozy. Silné stránky pneumatiky Nokian v testu ADAC: „+ velmi vyvážená pneumatika, + dobrá na mokré a suché vozovce“.


Vítězem testu letních pneumatik SUV 2014 německého časopisu „OFF ROAD“ a také „SUV MAGAZIN“ je pneumatika Nokian Z SUV s nejlepší známkou „VELMI DOPORUČENÍHODNÁ“.


Ve 121 zprávách z testů od podzimu 2011 do jara 2014 se pneumatiky Nokian staly 70x vítězem testu nebo patřily k vedoucí skupině vítězů testu a dosáhly – jen ve střední Evropě – 51x hodnocení „dobrá“ nebo „doporučeníhodná“.


Více bezpečnosti díky inovaci: Indikace zimního profilu pomocí sněhové vločky a indikace profilu s varováním před aquaplaningem
Indikace zimního profilu pomocí sněhové vločky v zimní pneumatice Nokian WR udává hloubku profilu jako číslo v milimetrech od 8 do 4. Sněhová vločka zůstává viditelná až do 4 milimetrů. Jakmile zmizí, měli byste své zimní pneumatiky vyměnit za nové. Drážky musí být minimálně 4 milimetry hluboké, aby bylo u zimních pneumatik dosaženo dostatečného záběru na sněhu a vyloučen aquaplaning za mokra a aquaplaning na sněhové břečce.


Indikace hloubky profilu v letních pneumatikách Nokian udává řidiči hloubku profilu jednoduše jako číslo od 8 do 3. Výstražná indikace aquaplaningu varuje pomocí symbolu kapky před nebezpečím aquaplaningu. Při pouhých čtyřech milimetrech zbývajícího profilu symbol zmizí, což je upozorněním na zvýšené riziko. Tyto inovace nemá žádný jiný výrobce pneumatik.

 

 

 

Sava Cargo 4

 

Nová pneumatika na návěsy Sava Cargo 4 přináší zákazníkům čtyři klíčové výhody

 

Praha 7. října 2014 Společnost Sava Tires, přední jihoevropský výrobce pneumatik, představuje novou pneumatiku Sava Cargo 4 určenou na návěsy, která nabízí čtyři vylepšené klíčové atributy: univerzálnost, přilnavost na mokru, odolnost a protektorovatelnost. Pneumatika Cargo 4 nahrazuje Cargo C3 Plus a doplňuje řadu tvořenou z pneumatiky na řízenou nápravu Sava Avant 4 a z pneumatiky Sava Orjak 4 na poháněnou nápravu.

Pneumatika Sava Cargo 4 o rozměru 385/65R22.5 nabízí provozovatelům flotil vylepšení ve čtyřech klíčových oblastech. Tato moderní pneumatika na návěsy nejen že doplňuje řadu nákladních pneumatik Sava, ale zároveň nabízí svým uživatelům vyšší univerzálnost, zlepšenou přilnavost na mokru – což ji dělá bezpečnější, větší odolnost a v neposlední řadě také vysokou úroveň protektorovatelnosti při zachování velmi konkurenceschopné ceny. Za vylepšené klíčové vlastnosti pneumatiky Cargo 4 jsou zodpovědné její nová směs a nová kostra.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nová směs běhounu nabízí lepší odolnost proti průrazu i proti zavrtávání kamínků a následnému poškození, což pneumatiku dělá univerzálnější. Nová směs rovněž zajišťuje o 10 % lepší přilnavost na mokru ve srovnání s předchozí generací a dosahuje nyní na hodnocení B v přilnavosti na mokru podle evropského hodnocení, což je o jeden stupeň lepší, než tomu bylo u Cargo C3 Plus. Díky střední vrstvě zabraňující přehřívání, zůstává valivý odpor na hodnotě C a hlučnost na 70 dB, jež odpovídá označení jednou černou vlnkou.

Dezén běhounu nové pneumatiky Sava je stejný jako u její předchůdkyně. Interní hodnocení a zpětná vazba od zákazníků potvrdily, že pneumatika disponuje výbornými výkonnostmi parametry zahrnujícími rovnoměrné opotřebovávání a nízký valivý odpor. Vylepšená konstrukce kostry zabezpečuje vysokou ochranu oblasti koruny, čímž je dosažena dlouhodobá odolnost a dlouhá životnost pneumatiky. Optimalizovaná konstrukce kostry společně s novou běhounovou směsí zajišťují pneumatice Cargo 4 vynikající protektorovatelnost. Se všemi těmito charakteristikami se stala nová pneumatika Sava Cargo 4 univerzální pneumatikou, která je schopná operovat v dálkové i regionální dopravě, ale také na nezpevněných silnících, jako jsou například staveniště, je-li tomu zapotřebí.

Řada nákladních pneumatik Sava

Nová pneumatika Cargo 4 doplňuje nejnovější generaci nákladních pneumatik Sava, která se skládá z pneumatiky na řízenou nápravu Avant 4 a pneumatiky Orjak 4 určenou na poháněnou nápravu. Dezén pneumatiky Avant 4 zajišťuje vyvážené rozložení tlaku, nízké a rovnoměrné opotřebení. Navíc, velká hustota hran napomáhá k dobré přilnavosti na mokru a díky speciální konstrukci kostry se pneumatika při jízdě méně zahřívá, což napomáhá k její lepší odolnosti. Vysoké množství odolné gumy zajišťuje vysoký kilometrový proběh. Další výhody vycházejí z pevných ramenních žeber, jež napomáhají k lepší ovladatelnosti a příčné stabilitě, a širší dezén přispívá k vyššímu kilometrovému proběhu, výborné trakci i brzdění. Nízká hlučnost a vysoká úroveň odolnosti jsou dalšími přednostmi pneumatiky.

Pneumatika Orjak 4 poskytuje dobrou trakci, jisté brzdění na mokru a vysoký kilometrový proběh. Dalšími výhodami jsou zvýšená odolnost díky omezenému zahřívání a rovnoměrné sjíždění. Dobrá odolnost proti poškození a stabilita zadní nápravy napomáhají k lepším jízdním vlastnostem. Nízká hlučnost a nízký valivý odpor jsou dalšími charakteristikami této pneumatiky.

Stejně jako všechny ostatní aktuální modely nákladních pneumatik Sava je také nová Cargo 4 o rozměru 385/65R22.5 plně prořezávatelná. Nová směs a kostra umožňují také její lepší protektorovatelnost.

Vysvětlení příčin poškození pneumatiky u osobních a lehkých nákladních pneumatik

 

PŘÍLOHY

Gautier Paulin a Dunlop dominovali Motokrosu národů 2014

Gautier Paulin a Dunlop dominovali Motokrosu národů 2014


Zvítězil tým Francie, čtyři týmy s jezdci značky Dunlop v nejlepší pětce


Praha 2. října 2014 – Motokros národů 2014 byla napínavou událostí plnou tvrdých soubojů, které určily šampiony pro rok 2014. Gautier Paulin a Steven Frossard, obouvající pneumatiky Dunlop na motocyklech značky Kawasaki, byli dvěma závodníky ze tříčlenného vítězného družstva Francie. Paulin, který byl nejrychlejší v kvalifikaci, zvítězil v obou závodech, kterých se zúčastnil. 


Americký tým, jehož všichni jezdci obouvají pneumatiky Dunlop, prožil náročný víkend, když Jeremy Martin si přivodil zranění a Eli Tomac spadnul na začátku finálového závodu, aby z posledního místa po startu dokončil závod nakonec třetí, což napomohlo k celkovému třetímu místu týmu Spojených států. Stejného počtu bodů (33) dosáhlo rovněž družstvo Velké Británie, které skončilo na čtvrtém místě. Jako pátý dojel tým Německa, za nějž startoval jezdec týmu Honda Max Nagl, který ve svých jízdách dojel třetí a dvanáctý.

Na dráze v lotyšském městě Kegums závodilo na pneumatikách Dunlop celkem 22 závodníku reprezentujících 13 zemí. Těžká písčitá trať byla zpočátku závodu poměrně upravená, ale postupně se stávala rozježděnou a technickou, jak víkend pokračoval.

V prvním závodě ovládli jezdci na pneumatikách Dunlop všechny tři nejvyšší příčky, když Paulin se chopil vedení již v pátém z osmnácti kol a udržel jej až do konce. Američan Dungey skončil druhý a třetí dojel Max Nagl z Německa, kteří spolu po celou dobu soupeřili, aby co nejvíce pomohli svým týmům. Švédský jezdec Filip Bengtsson byl dalším jezdcem na pneumatikách Dunlop, který se umístil v první desítce, když skončil na šestém místě.

Ve druhém závodě obsadili jezdci Dunlop čtyři z prvních šesti míst. Druhé místo Stevena Frossarda napomohlo týmu Francie k výslednému prvnímu místu a třetí místo Deana Wilsona posunulo Velkou Británii v tu chvíli na druhé místo. Tým USA se posunul na čtvrté místo, když oba jeho jezdci skončili na pátém, respektive šestém místě.

Vše vygradovalo ve finálovém závodě. Paulin získal druhé přesvědčivé vítězství dne a čtvrté místo Frossarda zpečetilo francouzský titul. Eli Tomac, který se vrátil do závodu po pádu v první zatáčce, byl jedním z nejviditelnějších jezdců tohoto závodu, když kolo po kole předjížděl své protivníky, aby nakonec dojel na třetím místě. Páté místo Deana Wilsona přidalo další výborný výsledek pro značku Dunlop, když čtyři z pěti nejlepších jezdců závodili na pneumatikách Dunlop. Max Nagl skončil nakonec na dvanáctém místě, když před srážkou jezdil na čtvrtém místě, nicméně i po kolizi si dokázal o několik míst ještě polepšit.

Nejrychlejší jízdy všech třech závodů byly zajety na pneumatikách Dunlop. Gautier Paulin byl nejrychlejší v prvním závodě a Eli Tomac byl nejrychlejším mužem ve druhém a třetím závodě. Pneumatiky Dunlop rovněž napomohly k zisku individuálních vítězství pro Gautiera v kategorii MXGP a Stevena Frossarda v kategorii Open.

Během celého víkendu měli všichni závodníci využívající pneumatiky Dunlop na předním kole obutou Dunlop Geomax MX32 a MX11 na zadním.

Čeští jezdci na pneumatikách Dunlop

Martin Michek se zúčastnil závodu v kategorii Open. Jezdec týmu KTM byl šestnáctý ve volném tréninku a v kvalifikaci nejdříve figuroval na sedmém místě, nakonec však spadnul na jedenáctou pozici. Jeho týmovým kolegům se tak dobře nedařilo a tým se kvalifikoval do finále B, ve kterém Michek dojel na třetím místě a celý tým se nakonec umístil na celkovém 25. místě.

 

Dunlop na Motokrosu národů 2014 v číslech

2 vítězství – 1. a 3. závod vyhrál Gautier Paulin

3 z 3 – všechna nejrychlejší kola jednotlivých závodů

4 z 5 – čtyři týmy z pěti v celkovém hodnocení

4 z 6 – ve všech závodech byly čtyři závodníci mezi nejlepšími šesti

5 z 9 – pět jezdců z celkových devíti pozic na stupních vítězů

 

13 národnostní s jezdci značky Dunlop z celkem 34 zemí (Francie, Velká Británie, Německo, USA, Slovinsko, Lotyšsko, Švédsko, Kanada, Portoriko, Finsko, Irsko, Česká republika, Japonsko)

22 z celkem 102 jezdců

5 výrobců motocyklů (Honda, Kawasaki, KTM, Yamaha, Husqvarna)

11 národů se kvalifikovalo do finále A

4 národy v top 10

 

 

 

Eddy Seel, koordinátor značky Dunlop na motokrosových závodech:

„Byla to skutečně neuvěřitelná akce pro značku Dunlop. Ukázali jsme, jak jsou naše pneumatiky silné, když jsme v každém závodě měli čtyři jezdce mezi nejlepšími šesti, zajeli nejrychlejší kolo ve všech závodech a vyhráli dva ze tří závodů.

Během závodního víkendu se trať dost měnila, ale jezdci si s těmito podmínkami dobře poradili a pneumatiky prokázali, jak jsou univerzální. Gautier jezdil neuvěřitelně a byl skvělým ambasadorem naší značky. Eli Tomac si vedl v posledním závodě výborně a skutečně si zasloužil pódiové umístění.

Musíme poděkovat našim jezdcům a týmům, obzvláště týmu HRC a týmu Kawasaki Monster Energy, kteří nám napomohli při vývoji našich pneumatik. Máme za sebou dobrou sezonu a toto byl nejlepší způsob jak ji zakončit. Nyní již se těšíme na úspěchy v roce 2015.“

 

10 Nejlepších týmu a jezdci Dunlop

1. Francie: Gautier Paulin (Kawasaki), Steven Froassard (Kawasaki)

2. Belgie

3. USA: Ryan Dungey (KTM), Eli Tomac (Honda), Jeremy Martin (Yamaha)

4. Velká Británie: Dean Wilson (Kawasaki)

5. Německo: Max Nagl (Honda)

6. Itálie

7. Švýcarsko

8. Rusko

9. Estonsko

10. Nizozemsko

 


Dunlop

Dunlop je jedním z předních světových výrobců motocyklových pneumatik s působivou historií úspěchů ve světě sportovních motocyklů. Díky rozsáhlým zkušenostem ze světa závodění dokázala značka Dunlop vytvořit inovativní technologie pro pneumatiky určené ke každodennímu použití. Dunlop se vždy snaží poskytnout řidičům absolutní jistotu při řízení, a proto nabízí všem typům motocyklistů odpovídající výkon a životnost nejmodernějších technologií pneumatik.

Pneumatiky Dunlop standardně používá mnoho z předních světových výrobců motocyklů a skútrů, včetně společností KTM, Triumph, Honda, Kawasaki, Suzuki a Yamaha.

Bridgestone je exkluzivním dodavatelem pro i8

 

 Bridgestone – největší výrobce pneumatik a gumárenských produktů na světě – se stal exkluzivním dodavatelem pneumatik pro BMW i8. Bridgestone byl exkluzivním vývojovým partnerem také pro nedávno představený elektromobil BMW i3. Nová smlouva, týkající se modelu i8, je dalším potvrzením silného dlouhodobého partnerství mezi značkami Bridgestone a BMW, které jsou proslulé svými průkopnickými inovacemi v automobilovém průmyslu.


  Bridgestone vyvinul pneumatiku pro revoluční hybridní vůz BMW i8 s cílem maximálně využít jeho potenciál v oblasti hospodárnosti a jízdní dynamiky. Společnost BMW nedávno schválila pro svůj model i8 nově vyvinutou verzi stávající vysokovýkonné sportovní pneumatiky Bridgestone Potenza S001. Schváleno bylo několik kombinací rozměrů a dezénů letních pneumatik ve spojení s konkrétní specifikací pneumatiky, která byla vyvinuta s ohledem na optimální provozní vlastnosti v silničním provozu.

 


Majitelé vozů BMW i8 budou mít na výběr následující rozměry pneumatik:

 

               

Nabídka bude zahrnovat také zimní pneumatiku Blizzak LM-32 s rozměrem 215/45 R 20 95V XL.

Jake Rønsholt, generální ředitel obchodní jednotky Consumer Business Unit ve společnosti Bridgestone Europe, k tomu říká: „Pneumatika Potenza S001 již na sebe upozornila v kategorii sportovních pneumatik svým harmonickým výkonem. Díky tomu je součástí prvovýbavy řady prestižních sportovních vozů. Není tedy divu, že byla vybrána také pro model i8, který přináší revoluci do svého segmentu díky své výjimečné koncepci. Požadavek skutečně sportovních výkonů a zároveň přísné nároky na spotřebu paliva a energie tohoto průkopnického vozu byly pro nás velkou výzvou a jsme rádi, že jsme si s ní dokázali poradit. Jsme hrdí, že jsme dosáhli tak velkého uznání a byli vybráni jako exkluzivní dodavatel pneumatik pro BMW.“


Smlouva o exkluzivních dodávkách pneumatik je jen malou částí dlouhodobé spolupráce mezi značkami Bridgestone a BMW na závodní dráze i mimo ni. Během uplynulých 17 let se staly součástí tohoto partnerství dodávky pneumatik pro prvovýbavu mnoha modelů BMW, exkluzivní spolupráce s programem BMW Driving Experience a společné technické vývojové programy, jako jsou například pneumatiky s technologií run-flat. V poslední době byly zahájeny exkluzivní dodávky pneumatik pro elektromobil i3 a hybridní sportovní vůz i8. Tyto pneumatiky kombinují bezpečnost a výjimečné výkony s přilnavostí na mokru a nízkým valivým odporem, čímž ilustrují mimořádné úsilí v rámci exkluzivní spolupráce obou značek o trvale udržitelnější společnost.

Společnost Goodyear uvádí na trh 9. generaci své zimní pneumatiky

Praha, 26. září 2014 – Společnost Goodyear dnes oznámila, že uvádí na trh 9. generaci zimních pneumatik ze své řady UltraGrip. Nová pneumatika je dostupná od zimní sezony 2014. UltraGrip 9 je k dostání ve 33 rozměrech od 14 do 16 palců a je určena pro malá až střední vozidla. Pneumatika nahrazuje úspěšný model UltraGrip 8, který byl v posledních třech letech osazen na více než 7 miliónů vozů. 

 

S důrazem na bezpečnost v zimním období

Goodyear UltraGrip 9 byla navržena tak, aby uspokojila potřeby evropských zákazníků, kteří hledají prvotřídní kvalitu v zimním období. Pneumatika je uzpůsobena do proměnlivých zimních podmínek panujících v Evropě, které zahrnují suché a chladné dny, deštivé počasí s mokrými silnicemi a břečkou, či zasněžené silnice.    

 

Nová Goodyear UltraGrip 9 reaguje na tyto potřeby a v porovnání s předchozí verzí nabízí vylepšenou výkonnost na sněhu. Aby toho mohlo být dosaženo, byly lamely a okraje běhounu nové pneumatiky navrženy tak, aby poskytovaly optimální tvar otisku pneumatiky bez ohledu na prováděný manévr, což umožňuje spolehlivou odezvu pneumatiky při řízení, zatáčení, brzdění i zrychlování.     

 

Lepší ovladatelnost na sněhu je zajištěna velkým množstvím hran a vyšším počtem lamel na ramenních blocích. Variabilní bloková geometrie zajišťuje silný záběr na sněhu. Na ledu pomáhá k lepší výkonnosti vysoká hustota lamel spolu s hranatějším otiskem, zatímco hydrodynamické drážky snižují riziko aquaplaningu a zlepšují záběr na tajícím sněhu, což umožňuje, aby pneumatika obstála v rozmanitých podmínkách, které zima v Evropě přináší. Ve studených deštivých dnech zajistí bezpečné brzdné vlastnosti kompaktní ramenní bloky s 3D BIS technologií.

 

UltraGrip 9 má v porovnání se svou předchůdkyní vylepšené složení směsi. Speciální směs plastifikátorů obsahující pryskyřici kvůli přilnavosti na mokrém povrchu či rostlinný olej zajišťuje vylepšený výkon na sněhu i ledu a zlepšuje schopnost pneumatiky přilnout k vozovce v zimním počasí. Poprvé v historii nabízí UltraGrip 9 dvě různé podoby dezénu v závislosti na konkrétním rozměru. K tomu bylo přistoupeno z důvodu, aby pneumatika poskytovala co nejlepší možný výkon u všech svých rozměrů.

 

„Evropské zimní měsíce jsou charakteristické svým proměnlivým počasím,“ vysvětluje Fabien Desarcon, Product Marketing Manager Goodyear EMEA. „To vyžaduje, abychom nabízeli pneumatiku, která poskytuje kvalitní výkony nejen ve sněhu, ale zároveň se vypořádá s rozbředlým sněhem a velkým množstvím vody v deštivých zimních dnech. UltraGrip 9 splňuje tyto potřeby.“

 

Schopnost pneumatiky UltraGrip vypořádat se se zimními podmínkami je dále umocněna její schopností udržet si své zimní charakteristiky po celou dobu své životnosti. Dlouhodobá výkonnost v zimních měsících je zajištěna hlubokými lamelami, které poskytují spolehlivý výkon, i když se pneumatika postupně ojíždí. Aby mohli spotřebitelé jednoduše sledovat míru opotřebení pneumatiky UltraGrip 9, je do běhounu integrován speciální „TOP“ indikátor ve tvaru sněhové vločky. Když se dezén pneumatiky opotřebuje na 4 milimetry, projeví se to na sjeté sněhové vločce, což upozorní řidiče, že pneumatika již není vhodná k použití v zimním období a měla by být zvážena její výměna.

 

Společnost Goodyear pracovala na své nejnovější zimní pneumatice přes dva roky. Při vývoji vycházela ze standardů nastavených předchozími osmi generacemi zimních pneumatik.

Hankook e-cube Blue TL20

 


Hankook e-cube Blue TL20: Inovativní, k životnímu prostředí šetrná, prémiová pneumatika pro vlečená vozidla

 

Pneumatika výrobce e-cube Blue TL20 představuje špičkový produkt pro vlečená vozidla, používaná v dálkové dopravě. Pneumatiku vyznačuje nízký valivý odpor snižující spotřeba paliva a vysoký počet ujetých kilometrů. Prémiový výrobce pneumatik se v rámci svého aplikovaného výzkumu a vývoje nových pneumatik stále intenzivněji zaměřuje na hospodárnost a efektivní snižování nákladů dopravců, tím splňuje stále náročnější požadavky provozovatelů nákladních vozidel.

 

Neu-Isenburg, Německo, 30. září 2014 – Výrobce prémiových pneumatik Hankook rozšiřuje svým novým produktem e-cube Blue TL20 svůj sortiment pneumatik pro vlečená vozidla. Jedná se pneumatiku, obzvláště šetrnou k životnímu prostředí, používanou v dálkové dopravě. Vývoj této inovativní pneumatiky pro nákladní vozidla byl zaměřen kromě bezpečnosti a kvality především k uspokojení potřeb stále náročnějších evropských provozovatelů komerčních vozových parků zaměřujících se na celkovou nákladovost a hospodárnost provozu. Za tímto účelem výrobce Hankook využívá nejmodernější technologie a konstrukce dezénů, které zvyšují palivovou účinnost a životnost pneumatiky a současně zdokonalují jejich jízdní vlastnosti.

 

Při vývoji nové pneumatiky e-cube Blue TL20 určené pro dálkový provoz se inženýři Hankook zaměřili především na trvale udržitelný rozvoj. Nová směs běhounu snižuje valivý odpor o 8 procent, tím za jízdy dochází ke značné úspoře energie. S tím související nižší spotřeba paliva, jakož i navýšení kilometrového výkonu jsou předpokladem dosažení významné míry hospodárnosti a snižování emisí CO2.

 

Optimalizovaný tvar běhounu pneumatiky e-cube Blue TL20 zajišťuje vynikající brzdící vlastnosti a přilnavost i při jízdě na mokré vozovce. Čtyři podélné drážky zvyšují odolnost proti aquaplaningu a zároveň redukují tvorbu hluku. Obzvlášť široký běhoun je výsledkem vývoje zaměřeného především na dosažení nízké míry opotřebení a vyššího kilometrového výkonu. Inovativní technologie mísení směsi zvyšuje životnost běhounu o 55 procent v porovnání se standardními produkty.

 

Pneumatika e-cube Blue TL20 pro vlečená vozidla, vykazující obzvlášť velkou míru šetrnosti k životnímu prostředí, je odpovědí výrobce Hankook na nové trendy a potřeby dopravy na dlouhé vzdálenosti. Při výrobě e-cube Blue TL20, nového přírůstku úspěšné produktové řady e-cube MAX, jsou aplikovány všechny inovativní technologie výrobce Hankook, např. inovativní mísící systém IMS (Innovative Mixing System), zajišťující optimalizovaný valivý odpor a patentovanou technologii SCCT (Stiffness Control Contour Theory, zvyšující stabilitu, odolnost a životnost kostry se zvýšenou mírou protektorovatelnosti. „e-cube Blue TL20 pro nákladní vozidla je důsledně aplikovaným doplňkem naší velmi úspěšné produktové řady e-cube, zaměřené na dosažení vysoké míry šetrnosti k životnímu prostředí a maximální míry provozní hospodárnosti“, vysvětlil Ho-Youl Pae, generální ředitel společnosti Hankook Tire Europe. „Jedná se o vynikající příklad aplikace naší Kontrol Technology*.“

Technické vlastnosti e-cube Blue TL20

 

1.    Vylepšená palivová účinnost, vyšší kilometrový výkon, nízká hlučnost

-     Nová běhounová směs zvyšuje palivovou účinnost o 8 procent snížením energetických ztrát během jízdy

-     Inovativní technologie mísení směsi zvyšuje kilometrový výkon běhounu o 55 procent v porovnání se standardními produkty

-     Nově vyvinuté lamely pro excelentní hodnoty valivého odporu a nižší hlučnost

  2.    Zdokonalená ovladatelnost a přilnavost na mokré vozovce

-     Čtyři hlavní obvodové drážky pro odvod vody zlepšují chování vozidla při akvaplaninku

-     Nový tvar dezénu společně s nově vyvinutým lamelováním zajišťují vyšší brzdící výkon na mokré vozovce

 


3.    Zvýšená odolnost

-     Mimořádně široký běhoun zvyšuje odolnosti proti oděru a zvyšuje jeho životnost

-     Nové provedení běhounu účinně zamezuje nepravidelnému opotřebení

 

4.    Dostupné rozměry

       Pneumatika e-cube Blue TL20 bude zpočátku dostupná v následujícím rozměru:

Velikost

Index nosnosti

Index rychlosti

Valivý odpor

Přilnavost na mokré vozovce

Hlučnost (počet vln)

Hlučnost (dB)

385/55R22.5

160

K

A

B

1

66

 

*Technologie Kontrol Technology

Pojem je odvozen z anglických výrazů Kinetic (pro pohyb) a Control (pro řízení). Technologie Hankook Tire Kontrol Technology ztělesňuje nejlepší možnou míru ovladatelnosti interakce mezi řidičem, vozidlem a vozovkou pneumatikami během jízdy. Kontrol Technology byla zavedena za účelem umožnit řidičům vozidel využít všechny dostupné nejnovější technologie pneumatik výrobce Hankook z pohledu bezpečnosti, jízdních vlastností, komfortu a ohleduplnosti životnímu prostředí.

 

 

O společnosti Hankook Tire

 

Společnost Hankook Tire patří k celosvětově největším výrobcům pneumatik, zaznamenávající nejrychlejší růst ve svém odvětví. Mezi své produkty řadí inovativní, vysoce výkonné radiální pneumatiky pro osobní automobily, lehké nákladní automobily, automobily typu SUV a 4x4, nákladní automobily a autobusy, jakož i pro závodní automobily v oblasti motosportu (okruhové závody /závody rallye).

 

Výrobce Hankook Tire vynakládá veškeré své úsilí, aby poskytoval spotřebitelům nejlepší možnou kvalitu a jízdní vlastnosti pneumatik a neustále masivně investuje do výzkumu a vývoje, probíhajícího ve vlastních centrech pro výzkum a vývoj, která se nachází v Koreji, Německu, USA, Číně a Japonsku. Vývoj pneumatik přizpůsobených pro potřeby Evropského trhu, jakož i produktů určených jako originální vybavení nových automobilů a splňující náročné požadavky vedoucích evropských automobilek, probíhá v regionálním Technickém centru, v Hannoveru, v Německu. Výroba probíhá v nejmodernějším výrobním závodu ve městě Rácalmás, v Maďarsku, který byl uveden do provozu v červnu 2007 a je dále rozšiřován. Současně více než 2 700 zaměstnanců produkuje přibližně 13 miliónům pneumatik ročně, určených pro osobní automobily, automobily typu SUV a nízko-tonážní nákladní automobily. Po dokončení výstavby nejnovějších výrobních kapacit v letech 2014/2015 se produkční kapacity továrny v Maďarsku zvýší na cca 19 miliónů pneumatik ročně.

 

Hlavní sídlo společnosti Hankook Tire v Evropě se nachází ve městě Neu-Isenburg, poblíž Frankfurtu nad Mohanem. Výrobce provozuje své pobočky v dalších evropských zemích, např. v Německu, ve Velké Británii, Francii, Itálii, Španělsku, Holandsku, Maďarsku, Rusku, Turecku, Švédsku a Polsku. Produkty Hankook se prodávají přes regionální distributory na dalších lokálních trzích. Výrobce Hankook Tire zaměstnává více než 20 000 zaměstnanců po celém světě, ve více než 180 zemích. Mezinárodní vedoucí výrobci automobilů se spoléhají na pneumatiky značky Hankook, které využívají jako originální obutí nových automobilů. Více než 30 procent globálního prodeje společnosti se vytváří v Evropě a státech SNS.

 

Infománie - článek

Zimní gumy v létě? Jde to. Počítejte ale s riziky

Jezdíte v létě na zimních pneumatikách? Nejste sami. Podobně „šetří“ i mnoho dalších řidičů. Zvláště vědí-li, že by jim pneumatiky v nové zimní sezóně už neprošly kvůli sjetému dezénu, který musí být aspoň 4 mm hluboký. V létě sice stačí minimální hloubka 1,6 mm, ale jízda na zimních gumách s sebou nese různá rizika.

V létě mizí vzorek každým kilometrem

„Zimní pneumatiky jsou určeny výhradně pro zimní období, při jejich výrobě se tudíž berou v potaz jiné klimatické podmínky než u letních. Rozdíly jsou jak v brzdné dráze, která je u zimních pneumatik mnohem delší, tak ve vyšší hlučnosti. V porovnání s letním obutím jsou také měkčí, a to díky přísadám, které zabraňují pryži, aby v mrazech tuhla. Na druhou stranu je však tento materiál méně odolný vůči vyšším teplotám. V letních měsících proto zimní vzorek sjedete velice brzy – pomyslná hranice, za kterou se sjíždění zimních pneu urychluje, je nad plus sedm stupňů Celsia. Pokud tedy dojíždíte zimní gumy v létě, věnujte častější pozornost hloubce dezénu,“ upozorňuje Miroslav Karas, spolumajitel firmy K&K PNEU ze Šenova u Ostravy a provozovatel portálu Rájpneu.cz.


Kola je nezbytné velmi přesně vyvážit

Se správnou hloubkou dezénu souvisí i kvalitní vyvážení kol na všech nápravách. „Při špatném vyvážení se namáhá zavěšení kol, řízení a ložiska, tím pádem dochází k většímu opotřebení pneumatik a zvýšení spotřeby pohonných hmot. Zákazník by si měl proto vybírat pneuservis, který tuto službu nabízí a především kvalitně provede,“ podotýká Miroslav Karas, který se celorepublikovým prodejem pneu zabývá 20 let. „Kvalitní pneuservis provádí pravidelně během roku kontrolní měření – takzvané cejchování vyvažovacího zařízení s příslušným potvrzením akreditované firmy. Nejlepší zkouškou je pak kontrola správného vyvážení samotným řidičem během provozu, a to jak při pomalejší, tak i při rychlejší jízdě v povoleném rychlostním režimu. Může se však stát, že ani u velmi kvalitního vyvažovacího zařízení si pneumatika a disk spolu nesednou, protože mohou mít posunutá těžiště. Pak je nutné provést tyto úkony na speciálním zařízení, které odhalí příčiny. Tyto vyvažovačky umí vytvářet i tištěné barevné grafy. U nás v pneuservisech s takovým zařízením pracujeme.“

Méně ojeté gumy patří na zadní nápravu

Další důležitá věc, o které se příliš nemluví, je preference náprav. Většina řidičů si často nechá gumy s hlubším dezénem namontovat automaticky na přední nápravu. „To by bylo dobré v případě, kdy má automobil přední náhon a je používán v zimním období. Tady je montáž skutečně vhodná na poháněnou nápravu. Zcela odlišná situace ale nastává u montáže dvou nových pneumatik nebo pneumatik s hlubším dezénem v letních měsících. Výrobci pneu se shodují, že bez ohledu na poháněné nápravy se vždy montují na zadní nápravu. Je to dáno tím, že aquaplaning téměř pokaždé vzniká u zadních kol a teprve poté je formou vlny přenesen na přední. Méně ojeté pneu na zadní ose znamená tedy optimální bezpečnost,“ vysvětluje Miroslav Karas z firmy K&K PNEU, která provozuje pneuservisy v Ostravě a nedalekém Šenově.

 

 

 

 
Směrový dezén není vhodný pro každé auto

 

A o jaké pneumatiky je poslední dobou největší zájem? „Pominu-li výběr podle ceny, je to v zimním období směrový dezén, který umožňuje větší záběr především v kopcovitém terénu. Ale pozor, není vhodný u automobilů se zadním náhonem, protože když najednou při akceleraci zabere, zadní část vozu takzvaně ustřelí stranou,“ říká Miroslav Karas, jenž provozuje portál Rájpneu.cz, a který má za to, že ceny pneumatik jsou nyní na svém minimu. „Troufám si tvrdit, že pozvolný nárůst cen se bude během roku směrem k zimní sezóně projevovat vlivem doprodeje loňských zásob a následným naskladňováním nových dražších plášťů. V sezóně pak budou ceny nejvyšší, neboť prodejci sami nakupují za vyšší cenu než před sezónou v období naskladňování předobjednávkou.“ A jak je to s odběrem ojetých pneu? „Ty musí prodejce ze zákona zdarma převzít ve stejném počtu, tzn. kolik kusů prodal zákazníkovi, tolik musí odebrat zpět. Některé pneuservisy si nechávají za tento zpětný odběr platit, což je postihnutelné,“ dodává Miroslav Karas.

 

 

zdroj - Infománie

Další úspěch Hankook pneumatik jako OE výbavy v segmentu prémiových vozů

Také nový MINI, model roku 2014 bude vybaven pneumatikami Hankook. Již první generace prémiového vozu do města, výrobce BMW Group, opouštěla výrobní halu v roce 2011 na pneumatikách Hankook. Nová stylová verze vozu vyjíždí na pneumatikách stejné značky. Používají se různé typy dezénů v rozměrech od 15 do 17 palců, které jsou při výrobě vozů MINI aplikovány částečně také v provedení runflat. Všechny pneumatiky dodává vysoce moderní výrobní závod v Maďarsku do všech výrobních závodů vozu MINI.


Neu-Isenburg, Německo, 15, červenec 2014 – Výrobce prémiových pneumatik Hankook byl nedávno vybrán výrobcem automobilů BMW Group jako dodavatel OE pneumatik pro nové modely vozu MINI. Jedná se o ONE, ONE D, COOPER, COOPER D a COOPER S. V rámci dodávek pro nové modely prémiového sportovního vozu do města, došlo k značnému rozšíření produktového portfólia výrobce Hankook. Kromě základního 15 palcového rozměru pneumatik pro modely ONE a COOPER, také 16 palcové pro model COOPER S, výrobce dodává také 17ti palcové pneumatiky pro sportovní provedení. Kromě standardního provedení dodává výrobce Hankook pneumatiky v rozměrech 16 a 17 palců také v provedení Hankook Runflat System (HRS) jako dojezdové řešení pro případ defektu. K dispozici jsou přitom různé dezény letních pneumatik, účinně podporující sportovní a přímé řízení vozu MINI v souladu s příslušným výkonem daného motoru. Kromě toho výrobce dodává pro severoamerický trh také celoroční pneumatiky ve všech třech rozměrech ráfku, 15 palců ve standardním provedení, 16, popř. 17 palců v provedení Runflat.Rozšíření portfolia OE pneumatik je odezvou na zintenzivňující se vztahy s BMW Group. Kromě pneumatik pro vozy MINI výrobce Hankook v dnešní době dodává také pneumatiky do výroby dalších pěti modelů vozů mnichovského výrobce prémiových automobilů (BMW třídy 1, 3, 4, 5 a X5). Podvozek vozů MINI, podobající se svým chováním při jízdě motokárám, klade obzvlášť náročné požadavky především na pneumatiky. Pneumatiky musí převádět výkon vozidla ideálním způsobem na vozovku, aby bylo možné optimálně podporovat vlastnosti typické pro vozy MINI.

„Prokázali jsme, že naše letní a celoroční pneumatiky ideálně zvýrazňují vlastnosti dynamické jízdy vozů MINI, aniž by přitom docházelo k zanedbání důležitých parametrů jako je přilnavost na mokré vozovce a valivý odpor“, vysvětluje Ing. Klaus Krause, ředitel Evropského Centra Hankook pro výzkum a vývoj. „Máme radost, že se naše pneumatiky osvědčily díky svému výkonu u předchozí generace vozů MINI a také z toho, že můžeme dodávat naše rozšířené produktové portfólio pneumatik jako OE výbavu do výroby nové verze tohoto vozu.“

 
Kromě vysoce výkonných pneumatik Ventus Prime2, dodávaných jako OE příslušenství již v roce 2011 do výroby vozů MINI, výrobce Hankook dodává jako OE výbavu také svoji vlajkovou loď, UHP-pneumatiku Ventus S1 evo², a také pneumatiku Kinergy Eco, která je výjmečná z hlediska energetické efektivity, jakož i celoroční pneumatiku Optimo H426 pro severoamerický trh.

 

zdroj: Hankook Tire Europe

Pneumatiky Hankook High-End z evropské výroby ve standardní a Runflat verzi v originální výbavě pro nový Mercedes-Benz třídy C

Výrobce pneumatik Hankook byl vybrán firmou Daimler AG jako dodavatel originální výbavy pro novou řadu Mercedes-Benz třídy C. Od vstupu na trh je vybavena úplně nová high tech limuzína ve velikosti 17 palců produktem High-End Ventus S1 evo². Poprvé je přitom použita vlajková loď firmy Hankook jak ve standardní variantě, tak i ve vlastním systému Runflat firmy Hankook z evropské produkce. Při vývoji pneumatik byly středem pozornosti kromě přilnavosti za mokra, nízkého hluku a valivého odporu také velmi dobré vlastnosti při manipulaci a především vysoká úroveň komfortu zvláště také pro verzi Runflat.

Neu-Isenburg, Německo, 15. červenec 2014 – firma Hankook rozšiřuje své nasazení originální výbavy u společnosti Daimler AG. Od tohoto okamžiku vybavuje tento prémiový výrobce pneumatik také zcela novou třídu C značky Mercedes-Benz vysoce výkonnými pneumatikami své několikrát vyznamenané řady Ventus. Limuzína střední třídy je po třídě S a E značky Mercedes-Benz již třetí model stuttgartské luxusní značky, který sjíždí v závodě z pásu s pneumatikami Hankook a vedle toho první model, který disponuje v originální výbavě pneumatikami Runflat firmy Hankook (HRS – Hankook Runflat System). Nová třída C značky Mercedes-Benz se aktuálně vybavuje také pneumatikami firmy Hankook High-End Ventus S1 evo² ve velikosti 225/50 R 17 W jak ve standardní verzi, tak i ve verzi Runflat.

„Nová třída C je již třetím prémiovým modelem firmy Mercedes-Benz vybaveným našimi vysoce výkonnými prémiovými pneumatikami během posledních dvanácti měsíců a dokumentuje tak naši uznanou a konstantní vysokou výkonnost jak ve vývoji, tak i ve výrobě,“ prohlásil Ho-Youl Pae, senior vicepresident a šéf firmy pro Evropu. „Obzvláště jsme hrdí na to, že také náš systém Hankook Runflat vyrobený v Evropě dokázal splnit vysoké nároky techniků firmy Mercedes-Benz ohledně bezpečnosti, jízdní dynamiky a také komfortu. Tato originální výbava je proto dalším dokladem celosvětové technologické kompetence značky Hankook.“

Kromě standardní verze Hankook Ventus S1 evo² byl pro novou třídu C Mercedes-Benz vývojáři firmy Hankook poprvé v oblasti prémiové originální výbavy použitý systém Hankook Runflat (HRS) na bezpečnostní a komfortní aspekty typické pro Mercedes. Takto se vyznačuje Hankook Ventus S1 evo² v obou použitých verzích již ve fázi zkoušek vypočitatelným a spolehlivým ovládáním, vynikajícím brzdným výkonem, vysokou směrovou stabilitou, nízkým hlukem při odvalování a značně sníženým valivým odporem. Důvodem toho je mimo jiné podstatné snížení hmotnosti (méně neodpružených materiálů) na základě extrémně lehkého a současně maximálně zatížitelného ocelového kordového materiálu použitého u vlajkové lodi Hankook High Tech například pro svazek pásů, tedy technologie, která se používá také v závodních pneumatikách firmy Hankook v DTM.

Také v oblasti gumové směsi se používá čistá high-technologie. Prodloužením dob míchání při snížených teplotách se v oblasti běhounů dosahuje podstatného zvýšení koeficientu spojení a výrazně cílenějšího propojení mezi molekulami sazí a gumy. Důsledkem je nízký vývoj tepla během jízdy, což působí rovněž pozitivně na dynamiku jízdy a obzvláště na valivý odpor a opotřebení. Speciálně vyvinutý styrenový polymer zvyšuje navíc významně úroveň přilnavosti pneumatiky pro vynikající brzdný a trakční výkon za mokra.

*Technologie Kontrol Technology

Pojem je odvozen z anglických výrazů Kinetic (pro pohyb) a Control (pro ovládání). Technologie Hankook Tire Kontrol Technology ztělesňuje nejlepší možnou míru ovladatelnosti interakce mezi řidičem, vozidlem a vozovkou všemi pneumatikami během jízdy. Kontrol Technology byla zavedena za účelem umožnit řidičům vozidel všechny poskytované výhodynejnovějších technologií pneumatik výrobce Hankook z hlediska bezpečnosti, jízdních vlastností, komfortu a ohleduplnosti k životnímu prostředí.     

Technické vlastnosti pneumatiky Ventus S1 evo² výrobce Hankook

1.    Vícenásobné zaoblení kontury běhounu postavené na technologii profilu používaném v DTM  pro rovnoměrné rozložení tlaku na vozovku a zajištění maximální kontaktní plochya a snížení hmotnosti díky použití ultralehkých ale velmi odolných ocelových kordových materialů
     - Charakteristické dynamické jízdní vlastnosti i v náročných podmínkách.
      - Vynikající směrová stabilita i při nejvyšších rychlostech.
      - Vysoká úroveň pohodlí a nízký valivý hluk
      - Zvýšení výkonu a to zejména při příčném akvaplaningu.    

2.    Pro vynikající trakci provedení třívrstvého bloku dle produktů pro DTM:
       -    Stupňovité uspořádání bloků vnějšího žebra je vypracováno za účelem zvýšení kontaktní plochy          pneumatiky s vozovkou během průběžného opotřebování pneumatiky, což zajišťuje konzistentně vysoký výkon trakce během celé životnosti pneumatiky.
 


3.    Aplikace nejnovější  technologie mísení a zcela nové složení běhounu pro snížený valivý odpor,
       dynamické vlastnosti řízení a zvýšení brzdného výkonu na mokré vozovce:
     -    Prodloužení doby mísení a snížení provozní teploty zvyšuje do značné míry pojivost a cíleně způsobenou vazbu mezi molekulami uhlíku a pryže pro snížení vytváření vysokých teplot během jízdy, což se projevuje při vlastnostech řízení a při současném celkovém snížení valivého odporu, opotřebení běhounu a opotřebení způsobeného termálním vlivem.
     -    Nový polymer s vysokým podílem styrénů zdokonaluje také brzdný výkon pneumatiky na mokré vozovce.


    

4.    Moderní systém chlazení s integrovanými chladicími prvky pro dokonalejší regulaci vznikajících vysokých teplot:
     -    Zvětšením chladicích lamel na dně dezénových drážek pneumatiky dochází k neustálému snižování vznikajících vysokých teplot, což se projevuje lepší jízdní stabilitou a ovladatelností.
     -    Dvoustupňové výstupky vytváří chladící mikro-turbulence, což se projevuje ve snižování vytvářených vysokých teplot v ramenní oblasti pneumatiky.
     - Aerodynamická bočnice napomáhá snížit hlučnost a vibrace pro zvýšení jizdního komfortu 
 
5.    VAI systém (indikátor seřízení geometrie náprav)
     -    Umožňuje řidiči snadný a pohodlný způsob pro kontrolu rovnoměrného opotřebení pneumatiky a stav seřízení geometrie náprav porovnáním opotřebení indikátorů v ramenních blocích pneumatiky
 


6.    Produktová paleta:
     -    Produktová paleta na jaro 2014 obsahuje rozměry od 16 do 20 palců v profilech 30 až 60 se šířkou   běhounu od 205 do 305, Ventus S1 evo2  je určena pro kompaktní vozy s vysokým výkonem, luxusní  limuzíny, sportovní kupé a vozidla GT, stejně jako pro ryze sportovní vozidla.
     -    Provedení run flat zahrnuje rozměry 17 až 18 palců s profilovou řadou 40 až 50 a šířkou běhounu 205 – 245mm.


 

 

 

O společnosti Hankook Tire

Společnost Hankook Tire patří k celosvětově největším výrobcům pneumatik, zaznamenávající nejrychlejší růst ve svém odvětví. Mezi své produkty řadí inovativní, vysoce výkonné radiální pneumatiky pro osobní automobily, lehké nákladní automobily, automobily typu SUV a 4x4, nákladní automobily a autobusy, jakož i pro závodní automobily v oblasti motosportu (okruhové závody /závody rallye).
Výrobce Hankook Tire vynakládá veškeré své úsilí aby poskytoval spotřebitelům nejlepší možnou kvalitu a jízdní vlastnosti pneumatik a neustále masivně investuje do výzkumu a vývoje, probíhajícího ve vlastních centrech pro výzkum a vývoj, která se nachází v Koreji, Německu, USA, Číně a Japonsku. Vývoj pneumatik přizpůsobených pro potřeby Evropského trhu, jakož i produktů určených jako originální vybavení nových automobilů a splňující náročné požadavky vedoucích evropských automobilek, probíhá v regionálním Technickém centru, v Hannoveru, v Německu. Výroba probíhá v nejmodernějším výrobním závodu ve městě Rácalmás, v Maďarsku, který byl uveden do provozu v červnu 2007 a je dále rozšiřován. Současně více než 2 700 zaměstnanců produkuje přibližně 13 miliónům pneumatik ročně, určených pro osobní automobily, automobily typu SUV a nízko-tonážní nákladní automobily. Po dokončení výstavby nejnovějších výrobních kapacit v letech 2014/2015 se produkční kapacity továrny v Maďarsku zvýší na cca 19 miliónů pneumatik ročně.


Hlavní sídlo společnosti Hankook Tire v Evropě se nachází ve městě Neu-Isenburg, poblíž Frankfurtu nad Mohanem. Výrobce provozuje své pobočky v dalších evropských zemích, např. v Německu, ve Velké Británii, Francii, Itálii, Španělsku, Holandsku, Maďarsku, Rusku, Turecku, Švédsku a Polsku. Produkty Hankook se prodávají přes regionální distributory na dalších lokálních trzích. Výrobce Hankook Tire zaměstnává více než 20 000 zaměstnanců po celém světě, ve více než 180 zemích. Mezinárodní vedoucí výrobci automobilů se spoléhají na pneumatiky značky Hankook, které využívají jako originální obutí nových automobilů. Více než 30 procent globálního prodeje společnosti se vytváří v Evropě a státech SNS.

Více informací je uvedeno na internetových stránkáchwww.hankooktire-press.com nebo www.hankooktire-eu.comBillboard ráj pneu.cz

První vylepení nového billboardu u sídla společnosti.Klidný život - Ostravská tlaková myčka

S novou tlakovou myčkou osobních automobilů se mohou pochlubit v Ostravě-Zábřehu, Výškovické ulici. Vozy se zde dají umýt kvalitně, rychle a za bezkonkurenční cenu. Například Škoda Octavia vyjde na 90 Kč včetně navoskování.


Povrch nepřijde do styku s kartáči

mycka aut bez poskrabani„Naše tlaková ruční myčka v Ostravě-Zábřehu u sjezdu z Výškovické ulice na Rudnou využívá špičkovou německou technologii. Je to v podstatě velmi dokonalé a účinné mytí bez doteku rotačních kartáčů. Voda z ruční pistole, soustředěná do širokého paprsku, s přídavkem tekutého mýdla dokonale zbaví karoserie i skla od nečistot a zbytků hmyzu. Podotýkám, že se jedná o velice šetrnou technologii, což jistě ocení hlavně majitelé nových aut, u kterých se nedoporučuje mytí karoserie rotačními kartáči. Ty jak známo dokážou nepěkně poškrábat nový lak,“ říká Antonín Karas, spolumajitel firmy K&K PNEU, která myčku vlastní a provozuje.

 

Při opakovaném mytí získáváte slevu

mycka aut samoobsluhaObsluhu bez problémů zvládne každý řidič. Stačí si jen navolit jednotlivé kroky mycího programu, které jsou uvedeny přímo u ovládacích panelů s pistolemi. Je však třeba zdůraznit, že k perfektnímu umytí vozu dojde pouze při dodržení kompletního programu (pokud některý krok vynecháte, vůz nebude dokonale čistý). „Myčka funguje nonstop, takže auto si můžete přijet umýt i v noci, což platí dokonce i v zimě, a to až do teploty minus 15 stupňů. Platí se mincemi v hodnotách 10, 20 a 50 Kč, které si v případě potřeby můžete rozměnit v automatu, nebo je možné pořídit si předplacené žetony či bonusové karty. Při opakovaném nabití navíc získáváte slevu, což je výhodné především pro firmy, které vlastní větší vozový park,“ popisuje další výhody Antonín Karas.

 

Kvalitu vody sleduje certifikovaná laboratoř

mycka aut unikatniRuční tlaková myčka pracuje podle nejpřísnějších norem EU a všechny používané šampony a vosky jsou biologicky odbouratelné. Voda z myčky se zachycuje v usazovacích nádržích (těch je zde celkem pět, každá o velikosti pěti kubíků) a využívá se pro odloučení pevných částic. Dále pokračuje do odkalovacích jímek a teprve odtud míří do špičkové vysoce kapacitní čistírny odpadních vod, která obsahuje další pískovou a jinou filtraci na bázi aktivního uhlí. Následně pak odtéká do kanalizace. „Kvalitu vypouštěné vody pravidelně sleduje certifikovaná laboratoř. Od začátku provozu jsme neměli jediný problém s kvalitou vypouštěné odpadní vody,“ podotýká Antonín Karas z firmy K&K PNEU, která myčku vlastní a provozuje.

 

     Odpadní vodu nahradila reverzní osmóza

Podobně účinné mycí zařízení je v naší republice zatím unikát. Novinkou je také to, že na oplach po aplikaci vosku se nepoužívá odpadní voda, nýbrž reverzní osmóza, což je voda zbavená veškerých minerálů, která se v podstatě chová jako destilovaná voda. Díky tomu není nutné leštit lak vozu jelenicí a na karoserii nezůstávají žádné stopy, skvrny ani vápenaté usazeniny. Po ujetí několika metrů steče voda po navoskovaném povrchu. „Z naší myčky vyjíždí každé auto jako nové. Přijeďte se přesvědčit, jak pracují nejmodernější technologie. Výsledek vás mile překvapí,“ dodává Antonín Karas.

 

Myčka v Ostravě-Zábřehu u sjezdu z Výškovické ulice na Rudnou má pět boxů, čtyři z nich, určené osobním vozům a modelům SUV, jsou zastřešené, pátý je otevřený a je určený pro vyšší dodávky. Všechny boxy jsou i v nočních hodinách bezpečně osvětlené a další světla se automaticky zapínají při samotném mytí.  Více informací k provozu myčky najdete na stránkách www.mycicentrumostrava.cz

Bridgestone je světovou jedničkou

 

Bridgestone je již šest let nepřetržitě největším světovým výrobcem pneumatik a gumárenských produktů. Toto postavení potvrzuje nejnovější žebříček sestavený časopisem Tire Business. Global Tire Company Rankings 2014 je každoročně vydávaný žebříček světových výrobců pneumatik. Body v hodnocení jsou udělovány za výkony a finanční výsledky společnosti v oblasti výroby a prodeje pneumatik. Bridgestone si udržel vedoucí postavení příjmy z prodeje pneumatik ve výši 27,4 miliardy USD, což je více než 85 % příjmů společnosti. Bridgestone tak o téměř 2 miliardy USD překonal svého nejbližšího konkurenta. Celkový příjem společnosti Bridgestone v roce 2013, včetně ostatních aktivit společnosti, přesáhl částku 36 miliard USD. Nejvyšší postavení značky Bridgestone ve světovém měřítku je výsledkem promyšlené strategie diverzifikace podílů v menších společnostech a systematických investic do vývoje moderních technologií. Celkově se deset největších výrobců pneumatik loni podílelo na celosvětovém prodeji pneumatik téměř 63 procenty. Uvedené údaje vychází z Globálního žebříčku výrobců pneumatik 2014 (Global Tire Company Rankings 2014).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hokejová pětka - to nejlepší z 1. hokejové ligy a mládežnického hokeje

video v okdazu

 

http://sport5.cz/content/nettv/media/videos/archive/31/15861.mp4

Kamil Holán vybojoval na ostrově Man skvělá umístění

Kamil Holán, jeden z nejlepších českých motocyklových jezdců na přírodních okruzích a ambasador značky Bridgestone, dosáhl vynikajících výsledků ve dvou závodech letošního ročníku legendárního podniku Isle of Man TT (Tourist Trophy), který se konal ve dnech 16. až 29. srpna 2014. V závodě Junior Manx Grand Prix vybojoval v nabité konkurenci nejlepších světových jezdců šesté místo (z 75 startujících) a v dalším závodě Senior Manx Grand Prix obsadil dokonce páté místo (z 66 startujících). Stejně jako loni vsadil Kamil Holán na pneumatiky Bridgestone.

 

Příznivé počasí během prvního závodu kategorie Junior Manx Grand Prix umožnilo jezdcům absolvovat kompletní čtyři kola. Kamil Holán v něm překonal vzdálenost 242,8 km za 1 hodinu, 18 minut a 35,125 sekundy, což odpovídá průměrné rychlosti 185,4 km/h. Holánův čas byl šestý nejlepší. Velmi vyrovnaný a napínavý závod kategorie Senior Manx Grand Prix byl kvůli nehodě tří jezdců, z nichž Gary Firth následkům zranění nakonec žel podlehl, ve čtvrtém kole přerušen vyvěšením červených vlajek a už nebyl restartován. Výsledky byly vyhlášeny na základě pořadí po dvou absolvovaných kolech. Kamil Holán se všech kolech držel na výtečném pátém místě.

 

„Z umístění v obou závodech mám samozřejmě velkou radost, jsem rád, že jsem se dokázal oproti loňskému roku zase o trochu zlepšit, a děkuji tímto svým partnerům Bridgestone a Racetrack za jejich podporu, bez níž by to nebylo možné. Škoda, že musel být závod Seniorů zkrácen, protože byl skvěle rozjetý. Je mi moc líto úmrtí Garyho Firtha, ale takové je riziko nejnebezpečnějšího motocyklového závodu na světě, které na sebe bere každý, kdo se na Manu postaví na start. Po normálních silnicích se řítíte v jedné stopě šílenými rychlostmi. Nesmíte udělat jezdeckou chybu, ale ani vás nesmí zradit technika, protože důsledky jsou často tragické. Náročná je nejen trať, ale zrádné bývají i povětrnostní podmínky. I proto používám závodní pneumatiky Bridgestone na sucho a na mokro, jejichž skvělé vlastnosti, konzistentní výkon a dobře předvídatelné chování dodají každému jezdci potřebnou dávku jistoty i v extrémních situacích,“ říká sedmatřicetiletý Kamil Holán.

 

Kamil Holán absolvoval Manx Grand Prix na závodních pneumatikách Bridgestone Battlax Racing R10 a na závodních pneumatikách Bridgestone na mokro. Bridgestone využil při vývoji pneumatiky Battlax Racing R10 své bohaté zkušenosti z MotoGP, aby se jezdci mohli na suché trati spolehnout na vynikající výkon a výbornou ovladatelnost. Unikátní dezén a perfektně sladěné vlastnosti směsi a struktury zajišťují rychlé zahřátí pneumatiky na provozní teplotu. Pro jezdce je výhodou i větší svoboda ve volbě stopy při průjezdu zatáčkou. Díky lepším jízdním vlastnostem, předvídatelnému chování a jasné zpětné vazbě dosáhnou rychlejších časů zkušení jezdci i začátečníci.

 

Zákazníci mají na výběr jeden rozměr pneumatik Battlax Racing R10 pro přední kolo a dva rozměry pro zadní kolo. Dalším parametrem pro výběr vhodného obutí pro závodní účely je volba vhodné směsi. Přední pneumatika Battlax Racing R10 se dodává se střední směsí, zatímco pro každý rozměr zadní pneumatiky jsou k dispozici dvě směsi, tvrdá nebo střední. Hlavní cílovou skupinou jsou jezdci, kteří se účastní závodů produkčních motocyklů, a majitelé vysoce výkonných supersportovních motocyklů, jejichž zálibou je sportovní jízda na závodních okruzích.

 

Kamil Holán startuje v letošní sezóně v barvách týmu Racetrack.cz za podpory značky Bridgestone a na ostrově Man se zúčastnil nejobtížnějšího motocyklového závodu na světě již potřetí. Amatérský závod Manx Grand Prix se jezdí od roku 1923 na trati slavného závodu Isle of Man TT (Tourist Trophy). Celý podnik je rozdělen do dvou týdnů. První polovina je vyhrazena tréninkovým jízdám, v nichž musí účastníci prokázat dostatečnou rychlost, aby se mohli kvalifikovat do závodů v šesti různých kategoriích. Závody se jedou na čtyři kola po okruhu Snaefell Mountain Course, dlouhém 60,7 km. Od roku 1907 zahynulo na ostrově Man během všech závodů již více než 240 jezdců. Kamil Holán vyhrál v roce 2012 jako první Čech nováčkovskou kategorii Newcomers A. Vloni se umístil na 15. místě v kategorii Junior a v kvalifikaci kategorie Senior byl osmý, ale závod byl nakonec zrušen kvůli nepřízni počasí.

Pneumatiky Bridgestone DUELER jsou originální výbavou vozů Lexus NX

 Bridgestone dodává pneumatiky Bridgestone DUELER H/L 33 jako originální výbavu pro nový kompaktní crossover Lexus NX, který byl uveden na japonský trh 29. července a postupně se začne prodávat také na globálních trzích. Pneumatika DUELER H/L 33 se vyznačuje nízkým valivým odporem a hraje klíčovou roli v realizaci pozoruhodné ovladatelnosti, jízdní stability a hospodárnosti nového modelu Lexus NX.

 

Pneumatiky řady Bridgestone DUELER, obecně uznávané pro svůj rozsáhlý sortiment a vyspělou konstrukci pro jízdu v rozmanitých podmínkách, od běžné silnice až po náročný blátivý terén, jsou originální výbavou mnoha předních prémiových SUV. Bridgestone bude i nadále usilovat o ještě širší uplatnění pneumatik DUELER v globálním měřítku intenzivním úsilím o zařazování těchto pneumatik do originální výbavy.

 

Lexus NX bude uveden na evropský trh v říjnu 2014.

 

 


Přehled dodávaných pneumatik

Model

Dezén pneumatiky

Rozměr pneumatiky

Cílový trh

LEXUS NX200t

/NX300h

DUELER H/L 33

225/60 R 18 100H

Japonsko, Evropa, Austrálie,

Čína, atd.

235/55 R 18 100V

Japonsko, Evropa, Austrálie, Severní Amerika, Jižní Korea, atd.

 

 

 

Vlastnosti dodávaných pneumatik

DUELER H/L 33 je sofistikovanou pneumatikou pro SUV, která poskytuje vynikající ovladatelnost, jízdní stabilitu a hospodárnost.

 

Charakteristika modelu Lexus NX

Lexus NX se jako první kompaktní crossover prestižní japonské značky vyznačuje luxusním a ušlechtilým designem v jedinečném stylu vozů Lexus. Nabídka zahrnuje verzi NX200t, která je vybavena novým motorem 2.0 Turbo, vyvinutým značkou Lexus s cílem dosáhnout výjimečných jízdních výkonů a zároveň i ekologických vlastností, a verzi NX300h, jejíž hybridní systém se spalovacím motorem o zdvihovém objemu 2,5 litru nabízí nejlepší ekologické vlastnosti ve své třídě.


Bezpečná a bezproblémová letní dovolená.

Pro úplný pocit bezpečí si před odjezdem zkontrolujte pneumatiky


 

Doba letních dovolených je konečně tady! Bridgestone – největší výrobce pneumatik a gumárenských produktů na světě – nabízí motoristům několik tipů a triků z oblasti bezpečnosti pneumatik, díky nimž bude jízda za prázdninovým dobrodružstvím vždy zábavná a bezpečná. Udržování pneumatik v dobrém stavu a dodržování správného tlaku vzduchu v pneumatikách jsou klíčovými předpoklady pro bezpečnou jízdu, zejména při cestování na dlouhé vzdálenosti. Kontroly bezpečnosti pneumatik, prováděné společností Bridgestone, žel ukazují, že až 78 % vozidel v Evropě jezdí na pneumatikách, které nejsou bezpečné. Dobrou zprávou ovšem je to, že kontrola pneumatik je snadná a nezabere víc, než několik minut.

Bezpečnost pneumatik: Tak snadné jako napočítat do tří

Pneumatiky jsou první obrannou linií proti potenciálně nebezpečným situacím v silniční dopravě. Pro zachování bezpečnosti všech cestujících je důležité udržovat pneumatiky v nejlepším možném stavu. Zvláštní pozornost věnujte rovněž pneumatikám případného přívěsu, ať už obytného nebo nákladního, a to zejména tehdy, pokud byl delší dobu mimo provoz.

1. Zkontrolujte hloubku dezénu.
Bridgestone se řídí heslem „doufat ve slunečné počasí, ale připravit se na déšť“. Pro suverénní jízdu na mokru je zásadní dostatečná hloubka dezénu pneumatik. Změřte hloubku dezénu speciálním měřidlem nebo zkontrolujte, zda jsou v dezénu vidět ukazatele opotřebení dezénu. Legislativa požaduje minimální hloubku dezénu 1,6 mm a ukazatel opotřebení by nikdy neměl být v jedné rovině s vnějším okrajem pneumatiky. V tomto případě je nejvyšší čas pneumatiky vyměnit, obzvlášť před dlouhou jízdou!

Nedostatečná hloubka dezénu výrazně prodlužuje brzdnou dráhu na mokru! Zvyšuje také riziko nebezpečného akvaplaningu, k němuž může dojít zejména v nečekaném letním dešti!

2. Zkontrolujte tlak vzduchu v pneumatikách.
Pneumatiky jsou stejně důležité pro bezpečnost silničního provozu jako zásobníky vzduchu pro potápěče pod vodní hladinou. Potápěči se nepotápějí, aniž by si zkontrolovali tlak vzduchu. To samé platí pro pneumatiky. Tlak vzduchu kontrolujte u studených pneumatik. A pamatujte, že pro plně naložený vůz jsou obvykle doporučovány odlišné hodnoty tlaku vzduchu. Kontrolu tlaku vzduchu doporučujeme u studených pneumatik, teplý vzduch pneumatiky rozpíná a dochází tak k nepřesným výsledkům při měření.

Podhuštěné pneumatiky zhoršují bezpečnost při brzdění a změnách směru jízdy. Zvyšují také spotřebu paliva a rychleji se opotřebovávají.

Kde naleznete správné informace pro vaše vozidlo? Správné hodnoty tlaku vzduchu v pneumatikách bývají uváděny v návodu k použití vozidla, na střešním sloupku v prostoru dveří nebo na víčku palivové nádrže.

A v případě pochybností se poraďte s odborníkem!

3. Zkontrolujte možná poškození a opotřebení.
Zářezy, oděrky a jiné druhy poškození se mohou při dlouhé jízdě snadno zhoršit. V případě pochybností se poraďte s odborníkem, abyste zbytečně neriskovali.

Opotřebované nebo poškozené pneumatiky mohou za jízdy prasknout a případně způsobit ztrátu kontroly nad vozem.

Úsilí o zvyšování bezpečnosti silničního provozu?
Bridgestone se intenzivně zabývá problematikou zvyšování bezpečnosti silničního provozu v Evropě. Bridgestone již několik let organizuje bezplatné kontroly bezpečnosti pneumatik po celé Evropě ve snaze zvyšovat povědomí motoristů o bezpečnosti pneumatik. Celkové výsledky těchto kontrol ovšem odhalují znepokojivá čísla. Například mezi výše zmíněných 78 % vozidel na nebezpečných pneumatikách patří více než 28 % motoristů, kteří jezdí na značně podhuštěných nebo opotřebovaných pneumatikách s hloubkou dezénu pod legislativou předepsaným limitem, čímž vážně ohrožují bezpečnost. Bridgestone proto naléhá na motoristy, aby si zkontrolovali pneumatiky před odjezdem na dovolenou a před návratem domů. Užijete si tak jízdu – a celou dovolenou – s pocitem naprostého bezpečí.

A pokud stále ještě jezdíte na zimních pneumatikách, zajistěte co nejrychleji jejich přezutí – zejména pokud jedete na dovolenou. Jízda na zimních pneumatikách v letních podmínkách může totiž prodloužit brzdnou dráhu až o 30 % v porovnání s letními pneumatikami!

Pneumatiky Nokian jsou „dobré“

Pneumatiky Nokian jsou „dobré“ v testu letních pneumatik 2014 autoklubu ADAC a organizace na ochranu spotřebitelů Stiftung Warentest
 
S nejlepší známkou „obzvláště doporučeníhodná“ patří Nokian Tyres ke špičkové skupině vítězů testu. Dvojnásobný úspěch v obou testovaných a nejvíce kupovaných …zobrazit celé


Ostravská tlaková myčka je český unikát. Vodní paprsek karoserii umyje, ale nepoškrábe

S novou tlakovou myčkou osobních automobilů se mohou pochlubit v Ostravě-Zábřehu, Výškovické ulici. Vozy se zde dají umýt kvalitně, rychle a za bezkonkurenční cenu. Například Škoda Octavia vyjde na 90 Kč včetně navoskování.

 


Povrch nepřijde do styku s kartáči

„Naše tlaková ruční myčka v Ostravě-Zábřehu u sjezdu z Výškovické ulice na Rudnou využívá špičkovou německou technologii. Je to v podstatě velmi dokonalé a účinné mytí bez doteku rotačních kartáčů. Voda z ruční pistole, soustředěná do širokého paprsku, s přídavkem tekutého mýdla, dokonale zbaví karoserie i skla od nečistot a zbytků hmyzu. Podotýkám, že se jedná o velice šetrnou technologii, což jistě ocení hlavně majitelé nových aut, u kterých se nedoporučuje mytí karoserie rotačními kartáči. Ty jak známo dokážou nepěkně poškrábat nový lak," říká Antonín Karas, spolumajitel firmy K&K PNEU, která myčku vlastní a provozuje.

     
Při opakovaném mytí získáváte slevu

Obsluhu bez problémů zvládne každý řidič. Stačí si jen navolit jednotlivé kroky mycího programu, které jsou uvedeny přímo u ovládacích panelů s pistolemi. Je však třeba zdůraznit, že k perfektnímu umytí vozu dojde pouze při dodržení kompletního programu (pokud některý krok vynecháte, vůz nebude dokonale čistý).

„Myčka funguje nonstop, takže auto si můžete přijet umýt i v noci, což platí dokonce i v zimě, a to až do teploty minus 15 stupňů. Platí se mincemi v hodnotách 10, 20 a 50 Kč, které si v případě potřeby můžete rozměnit v automatu, nebo je možné pořídit si předplacené žetony či bonusové karty. Při opakovaném nabití navíc získáváte slevu, což je výhodné především pro firmy, které vlastní větší vozový park," popisuje další výhody Antonín Karas.

 


Kvalitu vody sleduje certifikovaná laboratoř

Ruční tlaková myčka pracuje podle nejpřísnějších norem EU a všechny používané šampony a vosky jsou biologicky odbouratelné. Voda z myčky se zachycuje v usazovacích nádržích (těch je zde celkem pět, každá o velikosti pěti kubíků) a využívá se pro odloučení pevných částic. Dále pokračuje do odkalovacích jímek a teprve odtud míří do špičkové vysoce kapacitní čistírny odpadních vod, která obsahuje další pískovou a jinou filtraci na bázi aktivního uhlí. Následně pak odtéká do kanalizace.

„Kvalitu vypouštěné vody pravidelně sleduje certifikovaná laboratoř. Od začátku provozu jsme neměli jediný problém s kvalitou vypouštěné odpadní vody," podotýká Antonín Karas z firmy K&K PNEU, která myčku vlastní a provozuje.

 


 
Odpadní vodu nahradila reverzní osmóza

Podobně účinné mycí zařízení je v naší republice zatím unikát. Novinkou je také to, že na oplach po aplikaci vosku se nepoužívá odpadní voda, nýbrž reverzní osmóza, což je voda zbavená veškerých minerálů, která se v podstatě chová jako destilovaná voda. Díky tomu není nutné leštit lak vozu jelenicí a na karoserii nezůstávají žádné stopy, skvrny ani vápenaté usazeniny. Po ujetí několika metrů steče voda po navoskovaném povrchu. „Z naší myčky vyjíždí každé auto jako nové. Přijeďte se přesvědčit, jak pracují nejmodernější technologie. Výsledek vás mile překvapí," dodává Antonín Karas.

Myčka v Ostravě-Zábřehu u sjezdu z Výškovické ulice na Rudnou má pět boxů, čtyři z nich, určené osobním vozům a modelům SUV, jsou zastřešené, pátý je otevřený a je určený pro vyšší dodávky. Všechny boxy jsou i v nočních hodinách bezpečně osvětlené a další světla se automaticky zapínají při samotném mytí.  Více informací k provozu myčky najdete na stránkách www.mycicentrumostrava.cz.                          

Autor: Daniel Rojan    

    Zdroj: idnes , receptář , pták loskuták

OH 2016 v Riu

Bridgestone poslouží jako Oficiální pneumatika olympijských herSpolečnost Bridgestone Corporation (Bridgestone) uzavřela smlouvu s Mezinárodním olympijským výborem. Na jejím základě se největší výrobce pneumatik a pryže na světě stal oficiálním globálním partnerem TOP až do Letních olympijských her 2024. Tato informace byla zveřejněna v Tokiu na tiskové konferenci u příležitosti slavnostního podepsání smlouvy o partnerství TOP za přítomnosti prezidenta Mezinárodního olympijského výboru Thomase Bacha, generálního ředitele a předsedy představenstva společnosti Bridgestone (Masaaki Tsuyi), a dalších vysokých představitelů obou smluvních stran a pozvaných hostů.

Partnerství společnosti Bridgestone s olympijskými hrami a olympijským hnutím je účinné s okamžitou platností a poprvé se aktivně projeví na Letních olympijských hrách 2016 v Riu. Bridgestone navíc získal pro rok 2016 práva pro aktivaci sponzoringu v Brazílii, Koreji, Japonsku a USA. Od začátku roku 2017 budou aktivační práva rozšířena na celý svět a budou zahrnovat Zimní olympijské hry 2018 v Pchjongčchangu, Letní olympijské hry 2020 v Tokiu a Zimní olympijské hry 2022 a Letní olympijské hry 2024 ve městech, která budou vybrána Mezinárodním olympijským výborem. Smlouva zahrnuje také aktivační práva na všechny mládežnické olympijské hry, které se budou konat v letech 2017 až 2024.

Sponzorská smlouva společnosti Bridgestone zahrnuje následující produktové kategorie: systémy seizmické izolace budov, které se používají k ochraně konstrukcí před zemětřesením; jízdní kola bez motoru, jejichž konstrukci Bridgestone inovuje více než 60 let; a kompletní řada pneumatik z produkce této společnosti. Bridgestone je tak Oficiální pneumatikou olympijských her.

Tsuya, generální ředitel a předseda představenstva společnosti Bridgestone, ke sponzorství TOP poznamenal: „Bridgestone je jako globální společnost nadšen, že se stal partnerem celého olympijského hnutí a že může podporovat organizace, které dávají dohromady nejen sportovce z celého světa na největší sportovní přehlídce, ale tuto oslavu sportu kombinují také se službou komunitám, sociální odpovědností, respektováním různorodosti a oddaností základním olympijským principům.“ A následně dodal: „Těšíme se na dlouhé a oboustranně výhodné partnerství, na jehož základě budeme komunikovat v globálním měřítku naše aktivity ve prospěch společnosti a poselství naší značky.“

Prezident Mezinárodního olympijského výboru Bach řekl: „Program TOP je skutečně globálním sponzorstvím, které je přínosem pro všechny budoucí organizátory her a všechny národní olympijské výbory a jejich sportovce. Díky tomu se mohou olympijských her zúčastnit sportovci z celého světa, a nikoli pouze z největších zemí. Bridgestone je ve svém oboru globálním lídrem a my jsme potěšeni, že tuto společnost můžeme přivítat v našem programu TOP. Jsme nadšeni z dlouhodobého závazku této společnosti vůči olympijskému hnutí.“

Partnerství, vzniklé na základě oboustranného výběru, poskytuje společnosti Bridgestone strategickou globální platformu, která jí umožní oslovovat zákazníky novými aktivačními a komunikačními metodami, zvyšovat povědomí o svých značkách a technologiích a pokračovat v globalizaci svého podnikání podporou svých hrdých týmových kolegů po celém světě.

Tiskové konference se rovněž zúčastnili: John Coates, viceprezident Mezinárodního olympijského výboru; Tsunekazu Takeda, předseda marketingové komise Mezinárodního olympijského výboru, prezident Japonského olympijského výboru a viceprezident Organizačního výboru Letních olympijských a paralympijských her 2020 v Tokiu; Yoshiro Mori, prezident Organizačního výboru Letních olympijských a paralympijských her 2020 v Tokiu; Naoko Takahashi, výkonný člen představenstva Mezinárodního olympijského výboru a držitel zlaté medaile v maratonu z olympiády v Sydney; a Kosuke Kitajima, zlatý medailista v plavání (prsa) z olympijských her v Aténách a Pekingu.

Bridgestone naplňuje svou misi „Sloužit společnosti poskytováním vynikající kvality“ a podporuje základní olympijské principy, jejichž cílem je dosáhnout toho, aby sport sloužil harmonickému vývoji lidstva, s výhledem na prosazování mírové společnosti a zachování lidské důstojnosti.

Skvělý start pro novou pneumatiku Firestone Destination HP

 

Pneumatika, která vrací legendární značku do záře reflektorů, byla sama středem pozornosti během skvěle připravené dvoutýdenní prezentace ve španělské
Valencii. Firestone Destination HP, nejnovější vrcholná pneumatika značky pro SUV, byla podrobena testům 450 nezávislými odborníky na pneumatiky, členy
médií a prodejci pneumatik v řadě dynamických produktových prezentací a jízdních zkoušek, které se uskutečnily v průběhu června. A jak první odezvy
naznačují, je tato pneumatika pro značku se stoletou tradicí skutečně převratná. Firestone je součástí skupiny Bridgestone, největšího výrobce pneumatik
a gumárenských produktů na světě.


Volba kulis
Budova Espai Rambleta na okraji Valencie nabídla dostatečně dynamické kulisy pro prvotřídní prezentaci a posloužila jako hlavní místo premiéry a start i cíl testovací trasy. To nejdůležitější se však dělo na silnicích a závodním okruhu, kde mohli účastníci získat praktické zkušenosti se skutečnými vlastnostmi pneumatiky Firestone Destination HP. Za tím účelem byla flotila vozů Kia Sportage „obuta“ do nejnovějších pneumatik Firestone a vybavena iPadem s připojením 3G, který umožňoval hodnotit provozní vlastnosti po celý den a – samozřejmě – také vedl posádku po náročném okruhu.

 

 

 Na silnici
Jízda podle itineráře zahrnovala tři hlavní kontrolní stanoviště, jejichž účelem bylo důkladně prověřit všechny aspekty výkonu pneumatiky. Klub High Cube poskytl hladovým účastníkům nejen lehké občerstvení, ale ukojil i jejich zvědavost detailní prezentací kompletní výrobní řady značky Firestone včetně její historie. V La Punta se mohli účastníci poprvé přesvědčit o jedné z hlavních předností pneumatiky Firestone Destination HP v řadě zábavných řidičských úkolů, mezi nimiž nechyběla ani „procházka“ historií značky Firestone. V těchto soutěžích získávali účastníci body pro svůj tým na cestě k hlavní ceně. Opravdový test ovšem začal na okruhu Ricardo Torme Circuit, kde se mohli řidiči seznámit s dalšími přednostmi pneumatiky Destination HP: spolehlivostí a sportovním výkonem. Na posádky čekaly zatáčky, které umožnily hodnocení ovladatelnosti na mokru, suchu a nestálém povrchu.

 
Nový druh pneumatiky
Cílovou skupinou pneumatiky Firestone Destination HP jsou klíčoví zákazníci značky Firestone, motoristé mladí duchem,  kteří si aktivně vychutnávají svobodu cestování automobilem. Tato skupina motoristů stále častěji upřednostňuje městské crossovery a SUV pro bezstarostný životní styl. Nová pneumatika Destination HP jim nabízí spolehlivý provoz bez nepříjemných překvapení a skutečně sportovní výkon v rozmanitých podmínkách. A co je nejlepší, pneumatika Destination HP nabízí velmi dlouhou životnost, což znamená, že bude dobře sloužit i tehdy, kdy ostatním už dojde dech. Pneumatika Destination HP má až o 35 % delší životnost(1) bez negativního vlivu na bezpečnost a toto postavení dokládá velmi konkurenceschopnou konstrukcí. Sportovní dezén je navržen pro maximální ovladatelnost a trakci při průjezdu zatáčkou. Pneumatika se může pochlubit nejlepšími vlastnostmi rovněž v disciplíně „přilnavost na mokru“, což dokládá hodnocení B za přilnavost na mokru na informačním štítku EU u všech pěti nejprodávanějších rozměrů pneumatiky Destination HP, představených v roce 2014.

 


 

Legendární značka
Americká značka s více než stoletou historií si získala důvěru i v Evropě, kde v roce 1931 postavila jeden ze svých prvních výrobních závodů – ostatně právě ve Španělsku. Od té doby se těší na evropském kontinentu silnému postavení, neboť i zde pokračuje ve své tradici nabízet kvalitu a spolehlivost za rozumnou cenu. Firestone znovu potvrzuje své postavení na evropském trhu uvedením nové pneumatiky Destination HP pro SUV a opět prosazuje základní filozofii „poskytovat každému svobodu cestovat a objevovat“.

 

 

 

 

 

Zimní gumy v létě? Jde to, ale počítejte s riziky.

Jezdíte v létě na zimních pneumatikách? Nejste sami. Podobně "šetří" i mnoho dalších řidičů. Zvláště vědí-li, že by jim pneumatiky v nové zimní sezóně už neprošly kvůli sjetému dezénu, který musí být aspoň 4 mm hluboký. V létě sice stačí minimální hloubka 1,6 mm, ale jízda na zimních gumách s sebou nese různá rizika.


V létě mizí vzorek každým kilometrem


"Zimní pneumatiky jsou určeny výhradně pro zimní období, při jejich výrobě se tudíž berou v potaz jiné klimatické podmínky než u letních. Rozdíly jsou jak v brzdné dráze, která je u zimních pneumatik mnohem delší, tak ve vyšší hlučnosti. V porovnání s letním obutím jsou také měkčí, a to díky přísadám, které zabraňují pryži, aby v mrazech tuhla. Na druhou stranu je však tento materiál méně odolný vůči vyšším teplotám. V letních měsících proto zimní vzorek sjedete velice brzy – pomyslná hranice, za kterou se sjíždění zimních pneu urychluje, je nad plus sedm stupňů Celsia. Pokud tedy dojíždíte zimní gumy v létě, věnujte častější pozornost hloubce dezénu,“ upozorňuje Miroslav Karas, spolumajitel firmy K&K PNEU ze Šenova u Ostravy a provozovatel portálu Rájpneu.cz.


 
Kola je nezbytné velmi přesně vyvážit


Se správnou hloubkou dezénu souvisí i kvalitní vyvážení kol na všech nápravách. "Při špatném vyvážení se namáhá zavěšení kol, řízení a ložiska, tím pádem dochází k většímu opotřebení pneumatik a zvýšení spotřeby pohonných hmot. Zákazník by si měl proto vybírat pneuservis, který tuto službu nabízí a především kvalitně provede,“ podotýká Miroslav Karas, který se celorepublikovým prodejem pneu zabývá 20 let.
"Kvalitní pneuservis provádí pravidelně během roku kontrolní měření – takzvané cejchování vyvažovacího zařízení s příslušným potvrzením akreditované firmy. Nejlepší zkouškou je pak kontrola správného vyvážení samotným řidičem během provozu, a to jak při pomalejší, tak i při rychlejší jízdě v povoleném rychlostním režimu. Může se však stát, že ani u velmi kvalitního vyvažovacího zařízení si pneumatika a disk spolu nesednou, protože mohou mít posunutá těžiště. Pak je nutné provést tyto úkony na speciálním zařízení, které odhalí příčiny. Tyto vyvažovačky umí vytvářet i tištěné barevné grafy. U nás v pneuservisech s takovým zařízením pracujeme.“


 
Méně ojeté gumy patří na zadní nápravu


Další důležitá věc, o které se příliš nemluví, je preference náprav. Většina řidičů si často nechá gumy s hlubším dezénem namontovat automaticky na přední nápravu.
"To by bylo dobré v případě, kdy má automobil přední náhon a je používán v zimním období. Tady je montáž skutečně vhodná na poháněnou nápravu. Zcela odlišná situace ale nastává u montáže dvou nových pneumatik nebo pneumatik s hlubším dezénem v letních měsících. Výrobci pneu se shodují, že bez ohledu na poháněné nápravy se vždy montují na zadní nápravu. Je to dáno tím, že aquaplaning téměř pokaždé vzniká u zadních kol a teprve poté je formou vlny přenesen na přední. Méně ojeté pneu na zadní ose znamená tedy optimální bezpečnost,“ vysvětluje Miroslav Karas z firmy K&K PNEU, která provozuje pneuservisy v Ostravě a nedalekém Šenově.


 
Směrový dezén není vhodný pro každé auto


A o jaké pneumatiky je poslední dobou největší zájem? "Pominu-li výběr podle ceny, je to v zimním období směrový dezén, který umožňuje větší záběr především v kopcovitém terénu. Ale pozor, není vhodný u automobilů se zadním náhonem, protože když najednou při akceleraci zabere, zadní část vozu takzvaně ustřelí stranou,“ říká Miroslav Karas, jenž provozuje portál Rájpneu.cz, a který má za to, že ceny pneumatik jsou nyní na svém minimu.
"Troufám si tvrdit, že pozvolný nárůst cen se bude během roku směrem k zimní sezóně projevovat vlivem doprodeje loňských zásob a následným naskladňováním nových dražších plášťů. V sezóně pak budou ceny nejvyšší, neboť prodejci sami nakupují za vyšší cenu než před sezónou v období naskladňování předobjednávkou.“
A jak je to s odběrem ojetých pneu? "Ty musí prodejce ze zákona zdarma převzít ve stejném počtu, tzn. kolik kusů prodal zákazníkovi, tolik musí odebrat zpět. Některé pneuservisy si nechávají za tento zpětný odběr platit, což je postihnutelné,“ dodává Miroslav Karas.


Zdroj:

http://sdeleni.idnes.cz/zimni-gumy-v-lete-jde-to-pocitejte-ale-s-riziky-fqq-/auto-sdeleni.aspx?c=A140613_102234_auto-sdeleni_ahr

http://prima-receptar.cz/muzete-se-zimnimi-pneumatikami-jezdit-i-v-letnich-mesicich/

http://ptak-loskutak.cz/zimni-gumy-v-lete-jde-to-pocitejte-ale-s-riziky/

 

Prodávané zboží

Vážení zákazníci, v našem sortimentu naleznete pouze nové, nepoužité zboží prvotřídní kvality a 1. jakosti. Protektory či renovované pneu neprodáváme.zobrazit celé


Robustní celoroční pneumatika pro bezpečnou jízdu s nízkými náklady U-AP 001

Bridgestone představil na veletrhu Reifen Essen novou pneumatiku U-AP 001 pro městské autobusy


Bridgestone, největší výrobce pneumatik a gumárenských produktů na světě, představil na veletrhu Reifen Essen svou novou prémiovou pneumatiku U-AP 001 pro všechny druhy náprav autobusů. Pneumatika Bridgestone U-AP 001 byla vyvinuta pro náročné podmínky současné intenzivní městské dopravy. Svého předchůdce R192 překonává v klíčových provozních vlastnostech a provozovatelům poskytuje výhody ve čtyřech hlavních oblastech**:


· Vysoká úroveň bezpečnosti po celý rok v důsledku optimalizované přilnavosti a vyššího brzdného výkonu za všech podmínek včetně nízkých teplot, bláta a čerstvého nebo tajícího sněhu. Tyto vlastnosti potvrzuje označení M+S a alpský symbol.


· O 20 % delší životnost pneumatiky výrazně snižuje náklady na kilometr v porovnání s pneumatikou R192. Náklady stlačuje na minimum rovněž možnost opakovaného prořezávání a protektorace, vyšší odolnost vůči nerovnoměrnému opotřebení a robustnější konstrukce.


· K delší životnosti pneumatiky přispívá program Bridgestone Total Tyre Life*, který zaručuje dlouhou životnost nové pneumatiky a možnost několikanásobné protektorace prémiovými protektory Bandag.


· Vyšší nosnost (150 místo 148) vychází vstříc požadavkům současné veřejné dopravy (emisní norma EURO VI).


„Bridgestone se při vývoji nové generace pneumatiky U-AP 001 pro autobusy zaměřil na robustnost. Jejím základem je odolná a velmi hodnotná kostra, která tvoří ideální předpoklad pro mimořádně dlouhou životnost a několikanásobnou protektoraci. Výsledkem jsou nízké náklady na kilometr,“ říká Harald Van Ooteghem, vedoucí marketingového plánování společnosti Bridgestone Europe. Robustní kostra a o 20 % delší životnost Inženýři společnosti Bridgestone dosáhli vyšší úrovně provozních vlastností pneumatiky U-AP 001 optimalizací konstrukce kostry, tvaru dezénu a složení směsi. Robustní kostra má vyšší nosnost než u předchůdce a zároveň je schopna odolávat vyššímu zatížení a větším deformačním sílám po mnoho tisíc kilometrů během životnosti nové i protektorované pneumatiky. Bridgestone použil rovněž své směsi nejnovější generace, které zaručují vysokou odolnost vůči oděru a zahřívání. Výsledkem je prodloužená životnost kostry a nižší valivý odpor, který má za následek nižší spotřebu paliva. Pokrokový dezén pneumatiky U-AP 001 vytváří o 5 % širší běhoun než u pneumatiky R192, což prodlužuje životnost, zvyšuje přilnavost a optimalizuje vlastnosti při průjezdu zatáčkou. Odolnost vůči poškození Širší, pevná ramenní žebra dodávají pneumatice větší odolnost a zabraňují smyku při změně směru jízdy. K vyšší odolnosti vůči poškození přispívají také ochrana bočnice, která chrání kostru při kontaktu s obrubníkem, a bočnice zesílená silnou vrstvou vysoce odolné směsi. Nízké náklady na kilometr „Náklady na kilometr jsou pro provozovatele vozových parků rozhodujícím faktorem. Díky dlouhé životnosti a maximálním možnostem prořezávání a protektorace nabízí nová robustní pneumatika Bridgestone U-AP 001 provozovatelům vozových parků příležitost výrazně snížit náklady na kilometr,“ dodává Harald Van Ooteghem. Bridgestone představil pneumatiku U-AP 001 pro autobusy v rozměru 275/70 R 22,5 smluvním fleetovým zákazníkům v Evropě v dubnu 2014. Na trhu náhradní spotřeby bude k dispozici od září 2014. V roce 2015 bude nabídka rozšířena o rozměr 245/70 R 19,5. U-AP 001 je první pneumatikou Bridgestone pro autobusy s novým systémem typového označení, které je pro zákazníky a provozovatele vozových parků transparentnější a srozumitelnější. Název pneumatiky uvádí dva nejdůležitější aspekty správného používání pneumatiky: druh provozu (U = Urban, městský) a nápravu (AP = All Position, všechny pozice).

 

* Total Tyre Life je součástí programu Bridgestone Total Tyre Care, který zahrnuje flexibilní doplňkové služby
nabízené uživatelům pneumatik pro nákladní vozidla s cílem zajistit přísnou kontrolu všech nákladů souvisejících
s pneumatikami. Program Total Tyre Care sestává ze tří pilířů:
1. Total Tyre Life vychází z robustní konstrukce koster pneumatik, koncipovaných pro několikanásobnou
protektoraci, a kombinuje dlouhou životnost mimořádně kvalitních nových pneumatik Bridgestone s možností
několikanásobné protektorace protektory Bandag.
2. Total Tyre Services zahrnuje služby v oblasti údržby, monitoringu a zákaznické podpory poskytované
celoevropskou sítí partnerů Bridgestone s cílem zajistit provozovatelům vozových parků nejefektivnější
provoz jejich užitkových vozidel.
3. Total Tyre Systems ukazuje provozovatelům vozových parků stav jejich pneumatik pomocí jedinečných
monitorovacích a sledovacích nástrojů Bridgestone, jako jsou Toolbox a TPMS.

**Výsledky vycházejí z interních praktických hodnocení a testů

Názory na pneu

Zajímají Vás názory jiných lidí na jednotlivé pneumatiky? Chcete se podělit s ostatními o své zkušenosti či doporučení? Nyní máte možnost! V detailním zobrazení každé pneu máte diskuzní sekci, kde můžete zadávat Vaše názory k dané pneumatice, nebo si číst názory druhých.zobrazit celé


Nová generace nákladních pneumatik Firestone

Spolehlivý výkon, dlouhá životnost, skvělý poměr cena/výkon - Firestone FS422, FD622 a FT522


Bridgestone poprvé představil na veletrhu Reifen Essen novou generaci nákladních pneumatik Firestone, která nabízí provozovatelům nákladních vozidel dobrý a spolehlivý výkon v kombinaci s dlouhou životností a nízkými náklady.
Pneumatiky FS422 (vodící nápravy), FD622 (poháněné nápravy) a FT522 (pro návěsy a přívěsy), nástupci zavedených pneumatik FS400, FD600 a TSP3000, budou postupně uváděny na jednotlivé evropské trhy od července 2014. Představení nové řady pneumatik je podpořeno marketingovým příslibem „Silnice patří vám“ („The road is yours“), který odráží spolehlivost pneumatik Firestone, vyjádřenou dvěma hlavními produktovými sděleními „Namontovat a nestarat se“ („Fit and Forget“) a „Bez problémů“ („Trouble-Free“).

 

Nejmodernější technologie

Firestone je dobře zavedenou značkou na evropském trhu nákladních pneumatik a má pověst spolehlivého poskytovatele produktů se skvělým poměrem cena/výkon. Na těchto základech vznikla i nová řada pneumatik vyráběných s použitím nejmodernějších technologií – včetně vyspělých řešení v konstrukci dezénu, drážek a kostry pneumatiky. Díky tomu nabízí provozovatelům nákladních vozidel dobrý celkový výkon a dlouhou životnost při nízkých nákladech. Nové pneumatiky jsou vybaveny robustní kostrou, která prodlužuje životnost a usnadňuje protektoraci, což snižuje náklady na kilometr za celou dobu životnosti pneumatiky. Konstrukce pneumatik zahrnuje rovněž technologie tzv. štíhlé patky s menším množstvím výplně v této oblasti. To snižuje jak hmotnost pneumatiky, tak i spotřebu paliva. „Nová řada pneumatik Firestone nabízí provozovatelům vozových parků skvělý poměr cena/výkon – rozumnou cenu, dobrý bezproblémový provoz a dlouhou životnost,“ říká Harald Van Ooteghem, vedoucí marketingového plánování společnosti Bridgestone Europe.

 

Nové pneumatiky Firestone nabízejí velmi konkurenceschopné výkony*:

 

 

Pneumatika FS422 pro vodící nápravy – dlouhá životnost a skvělá ovladatelnost Tato nová pneumatika pro vodící nápravy poskytuje excelentní ovladatelnost na mokru a suchu a velkou odolnost vůči nepravidelnému opotřebení. Dezén s protihlukovými brankami snižuje hluk pro dobrý jízdní komfort.


 

 

 

 

Pneumatika FD622 pro poháněné nápravy – vynikající trakce Směrový dezén rychleji odvádí vodu ze stopy, čímž vylepšuje ovladatelnost a brzdný výkon na mokru. Pneumatika FD622 je také vhodná pro jízdu v blátě, na čerstvém nebo tajícím sněhu (označení M+S) a v zimních podmínkách (označení alpským symbolem).


 

 

 

 

Pneumatika FT522 pro přívěsy a návěsy – vysoká odolnost Pneumatika pro přívěsy a návěsy je zkonstruována pro dlouhou životnost a poskytuje dobrou ovladatelnost na mokru a excelentní odolnost vůči nerovnoměrnému opotřebení.
 

Nové pneumatiky Firestone budou zpočátku nabízeny v nejdůležitějších rozměrech 315/80 R 22,5 (FS422 a FD622) a 385/65 R 22,5 (FT522). V budoucnosti bude nabídka rozšířena o další rozměry. Nové produkty postupně nahradí své předchůdce v příslušných rozměrových kategoriích.


*Veškeré údaje jsou založeny na porovnání s předchůdcem v interních testech.


Nákladní pneumatiky Firestone v našem e-shopu.

Pro každé roční období existuje vhodný druh pneumatik

Mnozí motoristé stále jezdí na zimních pneumatikách navzdory dobrému počasí!


Přestože je jaro v plném proudu a léto na dohled, mnozí motoristé stále ještě nepřezuli ze zimních pneumatik na letní. V teplém počasí jsou letní pneumatiky mnohem lepší volbou, nejen co se týče bezpečnosti, ale i z hlediska spotřeby paliva, životnosti pneumatiky a celkových provozních vlastností. Jako pravidlo je dobré si pamatovat, že vhodná doba pro výměnu pneumatik přichází se změnou letního a zimního času. Bridgestone – největší výrobce pneumatik a pryže na světě – upozorňuje v rámci svého globálního úsilí o zvyšování bezpečnosti silničního provozu všechny motoristy, kteří stále ještě jezdí na zimních pneumatikách, aby je urychleně vyměnili za letní. Měkčí směsi a speciální dezén zimních pneumatik jsou pro jízdu při vyšších teplotách nevhodné. Výsledky interních testů(*) ukazují, že v závislosti na stavu vozovky a teplotě se mohou výkonové parametry mezi zimními a letními pneumatikami v oblastech brzdného výkonu nebo ovladatelnosti lišit o 8 až 30 %. V některých případech, například na mokru, při teplotě vzduchu cca 30 °C, má vozidlo, vybavené kvalitními letními pneumatikami, až o 30 % kratší brzdnou dráhu než vozidlo na zimních pneumatikách. Za určitých podmínek může tento rozdíl dosáhnout dokonce i dvounásobku délky osobního vozu! Ovšem Jake Rønsholt, ředitel oddělení korporátní a značkové komunikace společnosti Bridgestone Europe, vysvětluje, že bezpečnost není jedinou záležitostí, která stojí v tomto ohledu za úvahu: „Při vyšších teplotách mají zimní pneumatiky také vyšší valivý odpor než letní pneumatiky, což znamená, že v porovnání s letními pneumatikami budou všeobecně hlučnější, zvýší spotřebu paliva a způsobí vyšší emise CO2. Zimní pneumatiky mají při vyšších teplotách navíc sklon k rychlejšímu opotřebení. Samozřejmě přesně naopak je tomu v zimě, kdy rychlejšímu opotřebení podléhají tvrdší směsi letních pneumatik.“ Jinými slovy, nejbezpečnějším a nejekonomičtějším řešením je střídat dvě sady pneumatik – jednu pro zimní období a jednu pro léto – a dbát na jejich výměnu ve vhodnou dobu. Výzkum společnosti Bridgestone opakovaně ukázal, že používání letních a zimních pneumatik ve vhodných podmínkách výrazně prodlužuje životnost obou sad pneumatik. Vyšší počáteční investice se tím velmi rychle vrátí díky nižším celkovým nákladům a vyšší bezpečnosti pro řidiče, cestující a ostatní účastníky silničního provozu.

 

Rozdíly ve výkonech letních a zimních pneumatik ilustrují následující videa:
Brzdění na suchu
Brzdění na mokru
Slalom

* Interní testy v souladu se standardními metodami testování společnosti Bridgestone

„Sršeň“ vs. Gripen

Bridgestone a Pepa „Sršeň“ Šiler, motocyklový kaskadér, držitel několika světových rekordů a testovací jezdec motocyklů, jsou spolehlivými partnery i v letošním roce. Nová motocyklová sezona začala díky krátké a mírné zimě nejen velmi brzy, ale také pěkně zostra. Pepa Sršeň totiž na popud produkce motoristického televizního pořadu Autosalon usedl za řídítka
Kawasaki ZZR 1400 a 16. dubna si to na čáslavském letišti rozdal ve sprintu na 800 metrů s armádním stíhacím letadlem JAS 39 Gripen a soutěžním speciálem Škoda Fabia S2000 v úpravě pro mistrovství Evropy v rallye.

 

 

„Gripen vyhrál o pomyslná prsa japonské juniorky, ‚kawa‘ si uhájila pověst nejrychlejší motorky a ‚škodovka‘ byla vzhledem k nejvyšší rychlosti jen 170 km/h poslední,“ shrnuje výsledky Pepa „Sršeň“ Šiler, který po tomto nevšedním souboji pěl chválu především na pneumatiky: „Jelo se na mokrém povrchu a mne držela na dráze v rychlosti 300 km/h ta nejpodstatnější věc u motorky – špičkové gumy Bridgestone S20, které jsou na nejvýkonnější ‚bike‘ planety obouvány již v sériovém provedení. Stoprocentní jistota jízdy na vodě takovou rychlostí bez předešlého ohřátí pneumatik byla dechberoucí! Jsem za tyto pneumatiky vděčný a znovu se mi potvrdilo, že to jsou jedny z nejlepších pneumatik, které si může člověk pro svou motorku zvolit.“

 


Bridgestone Battlax S20 Hypersport jsou nejvýkonnější sportovní pneumatiky v sortimentu Bridgestone určené pro jízdu na silnicích či na občasné svezení na okruhu. Bridgestone při jejich vývoji využil svých bohatých zkušeností z MotoGP, královské disciplíny silničních motocyklových závodů. Potvrzením slov Pepy Sršně o mimořádných kvalitách Battlax S20 Hypersport je vítězství v prestižním testu největšího motocyklového časopisu v Evropě – časopisu Motorrad, a to v letech 2012 a 2013. Bridgestone však neusnul na vavřínech a od letošního roku je na trhu k dispozici dále vylepšená verze Battlax Hypersport S20 EVO s prodlouženou životností a ještě lepší ovladatelností a přilnavostí při průjezdu zatáčkou ve velkém náklonu. Nové složení má rovněž směs s patentovanou technologií Bridgestone NanoPro-Tech™, která na molekulární úrovni snižuje valivý odpor a prodlužuje životnost.

Elektrický superbike Saroléa

Bridgestone podporuje elektrický superbike Saroléa
Technické partnerství pro vývoj trvale udržitelných závodů motocyklů s elektrickým pohonem


Bridgestone – největší výrobce pneumatik a pryže na světě – navázal technické partnerství s belgickou motocyklovou značkou Saroléa, která zkonstruovala elektrický superbike Saroléa SP7, jenž byl poprvé představen 26. dubna na závodním okruhu Mettet v Belgii během víkendových závodů Speed Trophy. Bridgestone se zavázal poskytnout technickou podporu a know-how v oblasti pneumatik pro okruhové testování značky Saroléa a její ambiciózní závodní plány pro rok 2014.

Dynamický motocykl s elektrickým pohonem potvrzuje zrychlením z 0 na 100 km/h za 2,8 sekundy a nejvyšší rychlostí 250 km/h, že přídomek ekologický vůbec neznamená pomalý. Aby bylo možné tento výkon plně využívat, vybaví Bridgestone motocykl SP7 hladkými závodními pneumatikami Battlax V02, jejichž konstrukce využívá nejmodernější technologii „GP belt“. Závodní kalendář značky Saroléa pro rok 2014 zahrnuje TT Zero Challenge v nejprestižnější sérii motocyklových závodů na světě Isle of Man TT a světový pohár FIM eRoadRacing.

 


Nově navázané partnerství vychází z úsilí značky Bridgestone o budoucnost s trvale udržitelnou mobilitou. Jeho základem je dlouhodobá ekologická vize společnosti Bridgestone, která se zaměřuje na zachování životního prostředí a přírodních zdrojů a na snižování emisí CO2.


„Toto partnerství značky Bridgestone je skvělou příležitostí pro spojení našich zkušeností z MotoGPTM s naší vizí trvale udržitelné mobility. Superbike Saroléa je průkopníkem elektricky poháněných motocyklů a jejich nasazení v závodech,“ říká José Enrique Gonzales, ředitel marketingu ve společnosti Bridgestone Europe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spokojený zákazník Moravskoslezského kraje

Naše společnost byla vyhodnocena jako firma, která trvale poskytuje svým zákazníkům služby v oboru svého podnikání v souladu s očekáváním spotřebitele, a získala Cenu Sdružení českých spotřebitelů Spokojený zákazník Moravskoslezského kraje v roce 2006.zobrazit celé


Pepa „Sršeň“ radí, jak na okruhové ježdění

Na začátku motorkářské sezóny přináší pneumatikářský gigant Bridgestone a Pepa „Sršeň“ Šiler, testovací jezdec motocyklů a instruktor motoškoly, několik rad pro ty motorkáře, kteří by si chtěli zkusit jízdu na okruhu.

Výběr vhodné agentury
„Bezpečnost je na prvním místě. Proto radím všem zájemcům o jízdu na okruhu oslovit nejprve kvalitní agenturu, která nabízí jízdu pod dohledem instruktorů, rozděluje účastníky do skupin podle výkonnosti a dokáže také poradit s vhodným výběrem pneumatik a tlakem vzduchu pro okruhovou jízdu,“ říká Pepa Sršeň. Co se týče možností jízdy na okruzích v České republice, mají milovníci jedné stopy na výběr například akce pořádané společností Racetrack, jimž vévodí populární Bridgestone Bikers Cup. Pepa Sršeň dodává: „Výborná záležitost je například motoškola na brněnském Masarykově okruhu, kde se dozvíte o okruhovém ježdění všechny důležité informace a pod dohledem zkušených instruktorů posunete své schopnosti v jízdě po okruhu o notný kus dopředu!“ Začátečníci a méně zdatní jezdci zde mohou získat důležité informace, návyky, dovednosti a zkušenosti. Motoškola Masarykova okruhu nově nabízí také kurzy Motoškoly SPORT. Její zkušený instruktorský tým vede společně s jezdcem MotoGP Karlem Abrahamem Pepa „Sršeň“ Šiler, který své zkušenosti předává zájemcům z řad veřejnosti také v kurzech bezpečné jízdy na silnici ve své Motoškole Sršeň za podpory značky Bridgestone.

Pneumatiky
„Na pneumatikách NIKDY nešetřete!“ radí Pepa Sršeň. Začátečníkům se také rozhodně nedoporučuje nákup použitých „slicků“ od zkušenějších okruhových závodníků. Pro používání hladkých pneumatik je nutné před každou jízdou používat nahříváky, které ne každý začínající okruhový jezdec má. Začátečník také pravděpodobně nebude schopný svojí jízdou hladké pneumatiky náležitě zahřát na provozní teplotu. Důležitým aspektem pak je, že hladká okruhová pneumatika již po předchozím používání není pro další jízdu uzpůsobilá. Kritériem zde totiž není jen dostatečné zbývající množství pryže, ale změny ve struktuře, směsi a profilu pneumatiky vzniklé předchozími jízdami. Daleko více z hlediska jízdních vlastností, životnosti i celkového zážitku z jízdy získá začínající okruhový jezdec ze standardních silničních sportovních pneumatik. Obráceně pak platí zákaz ježdění na okruhových pneumatikách na běžné silnici. Kromě pokuty od policie totiž takový jezdec ohrožuje bezpečnost svoji i ostatních účastníků provozu. „Závodní pneumatiky jsou koncipovány pro jízdu na okruhu a jízda s nimi v běžném provozu na silnici je nebezpečná. Na silnici je totiž prakticky nemožné udržet závodní pneumatiky v rozsahu optimálních provozních teplot,“ upozorňuje na skrytá úskalí vhodné volby pneumatik Pepa Sršeň.

Sportovními silničními pneumatikami v sortimentu Bridgestone, se kterými je možné jezdit v běžném silničním provozu, i se s nimi svézt na okruhu, jsou Battlax Hypersport S20 a S20 EVO. Jedná se o pneumatiky pro skutečné okruhové začátečníky, kteří míří na okruh poprvé, nebo chtějí na okruhu jezdit výjimečně. Na okruh přitom jedou s motorkou po vlastní ose a nemusí řešit přezouvání, ani nahřívání pneumatik na okruhu.

Pro motocyklové nadšence, kterým se okruhové ježdění zalíbilo a kteří získali už nějaké zkušenosti a míří se svými motocykly na okruhy pravidelně, jsou určeny závodní pneumatiky Bridgestone Battlax Racing R10, respektive jejich letošní vylepšení - R10 EVO. Cílem modernizace pneumatiky Battlax Racing R10 bylo umožnit rychlejší časy na kolo zvýšením rychlosti, kterou je přední kolo schopno projíždět zatáčkou, jakož i zvýšením trakce, přilnavosti a konzistence výkonu u zadního kola. Jedná se už o pneumatiku, která není určena pro jízdu na běžných silnicích.

Špičkoví „okruháři“ pak sáhnou po hladkých pneumatikách Bridgestone Battlax Racing V01 nebo V02, které zaručují nejlepší časy na kolo. Battlax Racing V02 je letošní novinkou a evolucí pneumatiky Battlax Racing V01. Jezdcům na motocyklech kategorie superbike slibuje rychlejší časy na kolo a delší životnost díky nejmodernějším technologiím konstrukce a směsi značky Bridgestone pro MotoGP. Příkladem využití těchto technologií jsou např. nárazníkové pásy GP Belt, které zvětšují styčnou plochu zadního kola.

Patřičné vybavení
Pro jízdu na okruzích se jako nejvhodnější volba jeví sportovní silniční motocykl se silničními nebo sportovními pneumatikami. Jezdec potřebuje kompletní bezpečnostní vybavení, od motocyklových bot a rukavic, přes integrální helmu a kombinézu až po chránič páteře. Přínosem může být také kombinéza, resp. kalhoty se slidery.

Kompletní kola

V případě Vašeho zájmu Vám dodáme kompletní vyvážená kola.

Rossi jezdí na pneumatikách Battlax S20 EVO

Bridgestone uvádí na trh pneumatiku BATTLAX Hypersport S20 EVO, nástupce oceňované pneumatiky S20, za podpory nového propagačního spotu s Valentinem Rossim v hlavní roli.

 

Bridgestone využil při vývoji pneumatiky S20 EVO zkušeností devítinásobného mistra světa Valentina Rossiho, svého odborného poradce pro motocyklové pneumatiky, aby ještě efektivněji aplikoval inovativní technologie z MotoGP v konstrukci silničních pneumatik, které může používat každý.

 

Spojení zkušeností značky Bridgestone a Valentina Rossiho z MotoGP při vývoji nejlepší silniční pneumatiky komentoval Rossi následovně: „Když se pohybujete na limitu, naučíte se hodně o všem. O sobě, motocyklu, i pneumatikách. Sdílení mých zkušeností, pocitů a znalostí ze závodní dráhy je pro lidi kolem mě důležité, protože to umožňuje další vývoj technologií.“

 

 

Díky Valentinově pomoci dokázal Bridgestone vyvinout pneumatiku, která posunuje prvotřídní výkony a bezpečnost pneumatiky S20 na ještě vyšší úroveň, přičemž nová pneumatika S20 EVO k tomu přidává jako bonus větší odolnost a stabilitu. Nejlepší pneumatika je nyní ještě lepší!

 

Valentino si testování nové pneumatiky na motocyklu Yamaha YZF-R1 pořádně užíval, jak je patrné z propagačního spotu a fotografií, věnovaných pneumatice S20 EVO. Pokud sami jezdíte na motocyklu a chtěli byste vyzkoušet nejnovější pneumatiku, schválenou osobně Valentinem Rossim, navštivte náš e-shop 

 

 

 

 

 

 

Rezervace termínů

Kalendář Zde se můžete objednat do našich servisů na přesné datum a čas na pneuservisní práce nebo výměnu oleje.

Rychlý kontakt

Šenov
Tel.: +420 604 750 150
E-mail: senov@rajpneu.cz

Ostrava
Tel.: +420 603 580 580
E-mail: ostrava@rajpneu.cz

Provozní doba

Po-Pá, 8:00-17:00
Situační mapka

© 2003-2024 K & K PNEU s.r.o., Jakékoli kopírování,
další publikování nebo šíření obsahu tohoto webu je zakázáno.
       

pro klasické zobrazení klikněte zde .
.

Zboží bylo vloženo do košíku.

Celkem máte v košíku:

ks zboží za
PŘEJÍT K POKLADNĚ POKRAČOVAT V NÁKUPU

Zapomenuté heslo